Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Gondolkodik valaki az internet...

Gondolkodik valaki az internetes eszperantó tanfolyam elkezdésén (beszállnék)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy eszperantó tanfolyam, ami nagyon hasznos, gyorsan fel lehet vele készülni a középfokú nyelvvizsgára (úgy hirdetik, akár 3 hónap alatt is, de 6 hónap a reális). www.eszperanto-online.hu

Ezt tapasztalatból írom, ugyanis én használom ezt a programot. Az előfizetés 6 hónapra szól (28 000 forint).


Gyorsan leírom a lényegét. 12 lecke van. Minden leckéhez tartoznak lefordítandó olvasmányok, hanganyagok, szójegyzék, kikérdező és gyakorló program, illetve házi feladat, amit beküldve 2-3 nap alatt kijavítanak. Az egész egy tankönyvre épül, ami a könyvhöz képest extra a kurzusban, az a kikérdező és gyakorló program, és a házi feladat, amit kijavítanak. Benne van 2 ingyenes konzultáció is.


Azért kérdezem, ki gondolkodik rajta, mert lenne egy nagy kérésem, illetve egyben ajánlatom is. Nekem sajnos lejár a 6 hónap, kb. 2 hónap kellene, hogy befejezzem a tanfolyamot, de részleges hosszabbítás nincs, újra meg nem szeretném kifizetni fél évre. Ami nekem nagyon fontos és hasznos belőle, az a gyakorló meg a kikérdező program. Az a lényege a szókikérdezőnek, hogy megjelenik a szó magyarul, beírom eszperantóul, és 2 hibátlan találat után abban a körben nem kérdezi, így sorban elfogynak a szavak. A gyakorló program hasonló módon gyakoroltatja a nyelvtant, csak ott mondatokat kell beírni.

Arra gondoltam, ha valaki előfizetne, beszállnék 1/3 árral, hogy ezeket használhassam.


Neked minden teljes értékű lenne, mert nincs benne olyan rész, amit teljesíteni kell (és meg tudnám csinálni helyetted), a házi feladatokat meg a konzultációt természetesen te használhatnád fel.

Egy felhasználónévvel és jelszóval kell belépni, amit e-mailben küldenek a befizetés után.


Ha valaki kételkedik, én még meg tudom adni a jelszavamat, hogy beléphessen, és megnézze milyen a program (jövő héten jár le).

Azzal, hogy én használnám a programod, nem maradna semmi nyoma (nem ment el eredményeket, nincs olyan, hogy pl. a gyakorlófeladatokat korlátozottan lehet megcsinálni, stb.)


Egyébként könnyen, logikusan tanulható nyelv, nekem diploma megszerzése miatt lenne rá szükségem.

Köszönöm a segítséget :)



2019. máj. 19. 01:49
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Nem tudom, hogy mikor akarod megszerezni majd a diplomát, de azt majd nézd meg, hogy eszperantót meddig fogadják el, mert tudtommal valamikor most fogják bevezetni, hogy eszperantó nyelvvizsgával nem lehet diplomát megkapni.
2019. máj. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy tudom ez egyetemenként meg karonként változik... Nálunk a műszaki karokon nem fogadják el, de nálunk igen. Nem olvastam sehol olyat, hogy ne lenne jó. Nyilván egy orvos vagy egy jogász ne ebből vizsgázzon, így tudom, ezekre se jó.
2019. máj. 19. 12:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is ezzel a tanfolyammal csináltam meg a középfokú nyelvvizsgát kb 1,5 évvel ezelőtt, valóban nagyon szuper! Az internet tele van eszperantó oldalakkal, így nem csak a diplomakérdés lett vele ezzel megoldva, de azóta is rendszeresen olvasgatok, csetelek vele.


Viszont a díjmegosztás szerintem nagyon rázós, a tanfolyam részvételi szabályzata ilyen esetekre azonnali kizárást ír elő. Ezt azért nem árt, ha megmondod majd az illetőnek... - Én úgy hallottam, már nem egy alkalommal került erre sor.


Ha magántanárhoz kellene menni, a netes díj sokszorosát fizetnéd ki. Ha én most kezdeném a tanulást, nem kockáztatnám egy idegen kedvéért a tanulásomat.

2019. máj. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan megoszthatod a hozzáférést, mit veszthetsz vele? Vannak egyébként sokkal jobb lehetőségek is. Nekem gyanús, hogy a #3-ast a tanfolyam gazdája írta, hogy rádijesszen :)
2019. máj. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Bizony, a könyv írója, ( ami alapján a tanfolyam készült) minden fórumban ott van :) Úgy látom marad a könyv, és valahogy máshogy kell begyakorolnom a nyelvtant és a szavakat, mert nem nagyon van jelentkező
2019. máj. 21. 00:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Ennél a másik kérdésnél az #5-ös válaszadónak még csak középfokúja volt másfél éve. Azóta, úgy látszik, eljutott a felsőfokúig :-) A %, a borzalmas stílus és központozás egyezése bizonyára csak véletlen. Én csak szavahihető nyelviskolának fizetnék bármit is. https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..
2019. máj. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!