Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Menyire nehéz a svájci német...

Menyire nehéz a svájci német nyelv megtanulása?

Figyelt kérdés

Jelenleg 17 éves vagyok , eddig angolt,spanyolt tanultam , most elszeretnék kezdeni svájci németet tanulni , ami tudom hogy eléggé más mint a németországban használatos német , és pont ezért vonz , mivel szerintem elég különleges és érdekes + nekem hangzásra jobban tetszik mint az a német amit a többiek tanulnak ( gimiben ).

A kérdésem az lenne hogy körül belül milyen nehéz ?

Nehezebb mint a németországi/ausztriai német ?

Van olyan nehéz mint az ír vagy a szláv nyelvek(lengyel,szlovén,cseh például)?


Válaszokat előre is köszönöm.



2019. máj. 19. 12:38
 1/6 anonim válasza:
100%
Magát a rendes, iskolákban tanított németet ahhoz is tudnod kell, egyébként pedig a hétköznapi kifejezéseket kell elsajátítanod, emellett a kiejtésük különbözik a Németországban élőkétől. Plusz egy tanács, hogy tényleg csak akkor tanuld ha passzió számodra vagy később Svájc valamelyik német nyelvterületű kantonjában szeretnél élni, mert ezeket leszámítva nem sok hasznod válna belőle.
2019. máj. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előző jól mondja, a rendes németet tanuld, a svájciak is a rendes németet használják az iskolában első osztálytól kezdve, a tanórákat is a Hochdeutsh nyelven folynak (a legjobb helyen) a svájci dialektus az a beszélt nyelv a hétköznapokban - egyébként ezt nem is fogod tudni megtanulni, nincs hozzá könyv, úgy szokták megtanulni, hogy kiköltöznek oda - és mindenki beszéli a Hochdeutsch-t, így megtudod értetni magad bárkivel.
2019. máj. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*legtöbb helyen
2019. máj. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És körülbelül milyen nehéz ?
2019. máj. 19. 16:45
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A svajci nemet egy dialektus, nem hivatalos nyelv. Nem erdemes megtanulni, mert csak Svajcban es Lichtensteinban hasznalatos. De ha megis meg akarod tanulni, akkor a nemetet jol (de valoban jol) tanuld meg elöször, majd menj ki Svajcba min. egy evre, es ott tanuld meg a dialektust. Vannak "svajci" nyelvtanfolyamok Svajcban. Nem irott nyelv, svajci nyelvtani szabaly nem letezik, sem svajci szotar. Minden svajci Kantonban mashogy beszelnek. Nagyon nehez, magadtol lehetetlen megtanulni Magyarorszagon, mivel nincs "irodalmuk", sem nyelvtani szabalyaik ra.
2019. máj. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Otthonról időpazarlás. Csak akkor van vmennyi értelme ha itt akarsz élni. A rendes németet tanuld, anélkül semmire nem mész. Az írott szövegben mindenhol azt használják. Legfeljebb reklámokban, privát üziben látsz svájci németet leírva. És azt is mindig máshogy, mert nincs rá szabály. 1 szót akár 10féleképp is le lehet írni.

Ha kiköltözöl, akkor vannak nyelvtanfolyamok de ott is leginkább németül megy az oktatás. De persze az csak abban a városban jó. Pár km-rel arrébb már máshogy beszélnek. Nekem mindenki azt mondja, hogy feleslegesek, mert bőven elég ha megértem, beszélni nem kell tudni. És ha sokat hallod, rááll a füled. Nagyon sokmindent rövidítenek, személyes névmások kimaradnak, csak 1 múlt idő van, összevonnak szavakat névelőkkel... Es sok olyan szó van ami nem is hasonlít az eredeti német szóra. Ja és sok francia szót használnak alapból, illetve angol szavakat is németesítenek. Illetve nagyon hörögve beszélnek. Nézz videókat... Magyaroknál pl nem létezik a "ch" hangnak megfelelő. Náluk ez kb minden második szóban benne van. És úgy beszélnek mintha vmi megakadt volna a torkukon.

Egyébként van 1 jó könyv, a címe "hoi zäme", ott a zürichi dialektus lényege le van írva érthetően példákkal. De persze németül.

2019. júl. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!