Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A következő német mondatok jók?

A következő német mondatok jók?

Figyelt kérdés

Holnap felelünk németből. Nagyon rossz vagyok belőle. (gondolom azért is mert a magyar nyelvtan se megy annyira, akkor a német pont menni fog...) A következő mondatokat írtam(a kedvenc évszakunkról kellett írni a mondatok után írom, h mit szeretem volna leírni):

Also ich finde den Winter am schönsten. (A telet szépnek találom.) Im Winter kann man auf dem Weihnachtsmarkt einen heißen Tee trinken. (A télikiárusításin az emberek tudnak inni meleg teát.) Im Winter kann man Schnemann oder Schneschloss bauen. (Az emberek tudnak hóembert vagy hovárat építeni.) Die Kindern spielen Schneball mitenander dem Schlitten oder der Schlittschuh laufen. (A gyerekek egymással hógolyóznak, szánkóznak, korcsolyáznnak.) Die Themperatur ist allgemeinen unter 0°. (A hőmérséklet általában 0° alatt van.) Es weht manchmal starker wind. (Néha erős szél fúj.) Im Winter ist 1,2 Feier z. B. Weihnachten, Weihnachtsmann und winterferien. (Télen van 1-2 ünnep pl. Karácsony, mikulás és a téli szünet.) Ich mag alle Sportarten die man da machen kann z. B. Skifahren, Hockey.(Az összes téli sportot szeretem pl. síelés, hokizás.) Ich finde den Winter herrlich! (A telet csodálatosnak tartom.)



2019. máj. 19. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Az első két mondat

az jó

2019. máj. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Schnee

2019. máj. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Im Winter kann man einen Schneemann oder ein Schnee-

schloss bauen (Télen hóembert vagy hovárat lehet

építeni)

2019. máj. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Die Kinder werfen Schneeball oder fahren Schlitten

oder laufen Schlittschuh -

2019. máj. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A Mikulás(nap) az


Nikolaustag -

2019. máj. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!