Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri emelt angol érettségit...

Megéri emelt angol érettségit irnom ha mar van középfokú nyelvvizsgám?

Figyelt kérdés
most 10-es vagyok es kozepfoku erettsegit csinalom es azon gondolkozom hogy megcsinaljam e az emelt szintu erettsegit jovore. van mar egy kozepfoku nyelvvizsgam ami kb egyenlo egy emelt szintu erettsegivel.felsofoku angol nyelvvizsgan is gondolkoztam de nem tudom

2019. máj. 27. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert egyetemhez bemeneti követelmény lesz egy emelt érettségi és egy középfokú nyelvvizsga.
2019. máj. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
koszonom:)
2019. máj. 28. 22:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Az emelt nehezebb az átlagos középfokú nyelvvizsgánál, még ha papíron ez nem is úgy van. Nincs C1-es szinten, de egy igen erős B2 kell hozzá, ha 75+ százalékra hajtasz.

A C1 meg szintén hasznos, de a B2-nél sokkal-sokkal nehezebb. A nyelvtani tudás már kell a középfokhoz is, C1-en inkább az anyanyelviek által használt kifejezésekkel és ritkán használt szinonimákkal lehet eredményesnek lenni, ezek tanulását ajánlom.

Ui: nem bántásnak szántam, amit írtam, segíteni szerettem volna, mert a középszintű érettségi kivételével én mindet letettem már (a C1 sajnos elsőre nem is sikerült).

2019. máj. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is ezen gondolkodok egyébként. :) Én úgy döntöttem, hogy a felsőfokú angol nyelvvizsgát mindenhogy megcsinálom, mert szeretem kimaxolni a dolgokat. :D Az angol emeltet pedig akkor fogom, ha olyanra megyek majd amihez még jól jönne + egy emelt a pontok miatt.


Szóval nem tudom. A pontok miatt nem lenne rossz, de csak akkor csináld meg előrehozottal ha rendesen fel tudsz készülni. Szóval ne siesd el. :)

2019. máj. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!