Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van itt olyan, aki németből...

Van itt olyan, aki németből emelt érettségizett?

Figyelt kérdés

Olyan kérdéseim vannak a szóbelivel kapcsolatban, hogy mennyit és hogyan készültetek rá? Hogy nézett ki maga a vizsga? (Részletesen... Mennyire voltak kötekedők, mennyire kedvesek, mennyire néztek időt a hosszú beszédnél, mennyire kérdeztek, kérdések előtt mennyire várták meg, h mondanál-e dolgokat magadtól is, MINDEN érdekel😃) A várthoz és készüléshez képest hogy sikerült? És az írásbelikhez képest hogy?


Millió hála mindenkinek, aki válaszol🤗🤗



2019. máj. 29. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Huh akkor sorban:

Olyan 3-4hónapot, heti 1x magántanárral beszélgettem, érettségi mintatételeket csináltunk, figyeltük az időt is.

Nagyon kedvesek voltak a vizsgáztatók, figyelték az időt de nem feltűnően. Voltak kérdéseik, úgy időzítettek, hogy kb 2-3 kérdés után lett vége a vizsgának. Hagytak elég időt magamtól beszélni, csak akkor kérdeztek amikor elhallgattam. Jól sikerült a szóbeli, 1-2 pontot vontak csak le, az összesített végeredmény pedig 92% lett.

2019. máj. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, jöhetnek még :)


Az a 2-3 kérdés csak a hosszú beszédhez volt? Tehát inkább akk ők adták meg az irányt?


Igazából ettől a résztől félek nagyon, mert ha kérdeznek, arra simán válaszolok, meg vitatkozni-érvelni is tudok/szeretek, de egy témáról hosszan csak pár kép alapján beszélni, ráadásul 8 percig...


Ja és a szókincs mennyire volt komolyan véve?

Úgy értem, h megtanulok 6-8-10 olyan kifejezést, amivel lehet villogni és bármilyen témánál elsüthető, (közte meg természetesen rizsa a témáról, de egyszerűbb szavakkal), akkor a szókincs rendben van és erre max pontot adnak, vagy tényleg odafigyelnek arra, h minden témában nagyon otthon legyek, és csak "szép" kifejezéseket használjak?

2019. máj. 29. 22:44
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm most fog, bár ő nemzetiségibe járt, úgyhogy nem is készült különösebben, mert eleve kb. C1-es szinten volt.

A némethez sajnos nem tudok hozzászólni, de mivel idegen nyelvről van szó, nem hiszem, hogy eltérne a menete az angoltól, amire meg én készülök:)

Tanárom is azt mondja, hogy persze, hogy az a legjobb, ha minél szebb kifejezéseket használsz, de azt is hozzátette, hogy ez jó eredmény esetén is csak egy B2-es szintnek felel meg, tehát nem várható el a felsőfokú tudás. Persze ha van, az szép, de nem fognak megenni, ha nem kizárólag nyelvészeket megszégyenítő módon beszélsz.

A lényeg, hogy semmi esetre se állj meg, beszélj, ha nem tudsz már a témához mit hozzáfűzni, akkor állj elő akármilyen történettel, pl. ha ott van, hogy hasonlítsd össze a kicsi vs. nagycsaládot és már kifogytál az érvekből, akkor meséld el, hogy egyszer nyaraláson egy 5 gyerekes család költözött mellétek és nagyon hangosak voltak vagy hogy Hamupipőkének a mesében csak mostohatestvérei voltak és te is elképzelted már, hogy ez milyen lehet stb stb. Nem kell, hogy igaz legyen, nem fogják csekkolni:) a nyelvben pedig az a legjobb, hogy nem egy megtanulandó tétel, mint a Barbarossa-terv vagy József Attila élete, nincs szóról szóra előírva, hogy mit mondj és tanárom szerint rossz is csak akkor lehet egy válasz, ha tényleg köze nincs a témához és/vagy hemzseg a súlyos nyelvtani hibáktól.


Sok sikert!

2019. máj. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon nagyon mindkettőtöknek, nagy segítség😊


#2, neked, nektek is nagyon hajrá!!!


Én is járok tanárhoz, de ő nagyon ijesztget.. ahhoz képest, h írásbelik után a szóbeli csak kicsit módosítja az eredményt, úgy érzem néha, hogy irreálisan sokat készülök...

Ezért voltam nagyon kíváncsi, h tényleg hogy van ez.


(Jöhet még válasz🙃)

2019. máj. 30. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!