Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen egyéb angol tanulási...

Milyen egyéb angol tanulási lehetőségek vannak? Hogyan tudnék fejlődni?

Figyelt kérdés
Most vagyok 9.-es és nagyon úgy érzem hogy leragadtam egy helyben. Beszélni szinte egyáltalán nem tudok és egy csomó alapszót szintén nem. Valami tipp hogy mivel tudnék fejlődni beszéd és szókincs terén? Az angolul filmnézést utálom mert nem köt le, sajnos bealszom rajta. Most próbálgatok angol könyvet olvasni de az igeidők nem jutnak eszembe mert suliba előveszünk egy témát 1 hétre utána elis felejtjük. Sokszor azt se tudom felfogni mit kérdez a tanár. Nagyon nem megy az angol pedig egyébként szeretem és ami nagyon durva hogy ötös vagyok belőle.
2019. máj. 30. 21:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha megfordítanád a dolgokat? Van bármi amit szeretsz csinálni vagy érdekel? Mert akkor azt csinálhatod angolul, vagy legalábbis azzal a témával kapcsolatban kereshetsz filmeket vagy könyvet. Nem tudod felfogni..a szavakat nem érted ki hallás után vagy nem tudod mit jelent?
2019. máj. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

filmeket nem igen nézek, könyvmoly vagyok nagyon viszont magyarul is utálom azokat a könyveket amiket nem értek, az angollal szintén ez a bajom.

És sajnos a szókincsemmel van a gond. Simán kihallom a szavakat mert ismerősek, de hogy mit jelent azt már nem tudom,

2019. máj. 30. 21:18
 3/16 A kérdező kommentje:
És igazából sokminden érdekel, de nem tudom hogy abba hogyan lehetne belevonni az angolt.
2019. máj. 30. 21:19
 4/16 A kérdező kommentje:

volt nálam angol tanár de ugyan azt csináltuk mint a suliban. Papíron dolgoztunk szinte mindig. Megmutattott egy nyelvtani részt az egyik órán a másikon meg egy újat mutatott, és utána megin újat. Na az elsőre már egyáltalán nem emlékszem de ha ugy vesszük egyikre se.Mert elmagyarázta, megértettem aztán meg félretettük és már nem is tudom mit csináltunk.

Esetleg ilyen kisebb csoportos órák?

2019. máj. 30. 21:26
 5/16 anonim válasza:
Szia, én örökös újrakezdő vagyok. Tölts le a telefonodra ingyenes nyelvleckéket a szintednek megfelelőt, pl duolingo-t. Minden nap 10 perc gyakorlás is jó. Velem az a baj, hogy helyesen, a szabályokat betartva szeretnék beszélni, ezért akadozok, gondolkodom. Ettől még az is jobb, aki spontán, hibázik, javít, vagy más kijavítja. Első körben állítsd át a mobilod angol nyelvűre. Legyen minden helyzetben veled az angol. A kedvenc filmjeidet is, amit jól ismersz, nézhetnéd angolul, az elején feliratozva. De dalszövegeket is fordíthatnál, vannak a szintednek megfelelő chatelési lehetőségek is a duolingonál.
2019. máj. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Dalszövegeket nem tudok fordítani mert nem hallgatok angol zenét. Kedvenc filmjeim nincsenem csak esténként nézek ilyen vetélkedőket meg a bankot és társait.

De azt a valamit akkor letöltöm majd köszönöm. :)

2019. máj. 30. 21:51
 7/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Mivel kb semmit se szeretsz így nincs könnyű dolgod. Kimondottan szavak tanulásához én quizletet szoktam használni, oda beírod a szót, a jelentését és utána kikérdez úgymond. Nem tudom milyen szinten vagy, de te írhatod be, szóval nem fog olyat kérdezni amit nem tudsz. Szavakat meg szedhetsz cikkből, könyvből, bárhonnan. Amit nem értek az az hogy ha angol könyvet olvasol miért kell eszedbe jussanak az igeidők?
2019. máj. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A nyelvtudás olyan, mint a sport: folyamatosan gyakorolni kell, amit addig tanultál, és párhuzamosan új ismeretekkel bővíteni a meglévő tudásod. Kosarazni sem fogsz megtanulni attól, hogy kétszer dobtál egy labdát a kosárra (van, akinek 500-szor kell próbálkozni, van, akinek 5000-szer, de nagyon ritka az az ember, aki gyakorlás nélkül mindig beletalál), és nyelvet sem fogsz attól megtanulni, hogy egyszer átvettetek valamit az órán.

Tehát:

- Nézd át újból a korábban tanultakat. A szavakat előbb magold be (igen, a magolás ugyan önmagában nem elég egy nyelv megtanulásához, de felgyorsítja a szavak megjegyzését), utána pedig alkoss velük mondatokat, írásban is, szóban is (akár csak fejben, mentálisan; pl. amikor csinálsz valamit, azt fejben angolul kommentálod).

- Ha órán szóbeli gyakorlatok vannak, akkor azokat csináld is meg (ha épp más kerül sorra, akkor mentálisan).

- Nyelvtantanuláshoz jó kiegészítő gyakorlatokat találsz pl. az English Grammar in Use c. kötetben.

- Létezik egy 5 perc angol c. magazin, aktuális szövegekkel, hozzá feladatokkal. A következő születésnapodra kérj előfizetést ajándékba.

- Amikor írásban gyakorlod a megfelelő nyelvi szerkezetek produkálását, teljes mondatokat körmölj le, ne csak a munkafüzetbe firkálj.

- Az olvasáshoz kell azért egy alaptudás, de vannak könnyített olvasmányok, pl. az Oxford Bookworms Library (itt: [link] vagy itt: [link] A szám jelzi, mekkora szókinccsel kell rendelkezni ahhoz, hogy boldogulj a könyvvel.

- A BBC-nek is vannak online elérhető anyagai nyelvtanuláshoz: [link]


Fontos: A koncentrációs problémáddal is foglalkozz! Gondoskodj arról, hogy meglegyen a 8 óra nyugodt alvás (nálunk nem lehet kifogás, hogy túl korán kezdődik az iskola a nap járásához képest, hiszen "előrébb" vagyunk). Az sem kizárt tini korban, hogy túl alacsony a vérnyomásod, vagy valami egyéb szervi zavar lépett fel, azaz ha minden más "stimmel" (alvás, nagyjából egészséges étkezés, egy kis mozgás/sport), és mégis folyton "bealszol", akkor esetleg érdemes elmenni orvoshoz.

2019. máj. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Engem az vitt előre, hogy találtam sok évados sorozatokat amik megtetszettek és kvázi beszippantottak anno. Volt olyan nap, hogy egész nap azokat néztem.

Nah akkor önkénytelenül is csak úgy ragadtak rám a dolgok.

Nagyon alap angol tudással kezdtem ezt, és pár év után felirat nélkül vígan néztem a filmeket.

2019. máj. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#8 nagyon szépen köszönöm megfogom nézni a linkeket.


Még egy kérdés. Elég az ha egyedül gyakorolgatok magamban? Vagy a beszélést azt hogyan gyakorolhatnám?

Szoktam itthon kommentálni a dolgokat angolul de sajnos a kérdésekre így nem fog menni a válaszolás.


Illetve ha nagyon belehúzok és olvasgatok stb. Akkor mennyi idő alatt sikerülhet felhoznom a dolgot?

2019. máj. 31. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!