Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek érdemes annak...

Szerintetek érdemes annak különvàlasztania az angol B2-es nyelvvizsgàt (íràsbeli külön, és szóbeli) akinek nehezebben megy az angol?

Figyelt kérdés

Mert elvileg ugye így több szàzalékot kell elérni, ha jól tudom.(BME -re szeretnék menni, amúgy.

Előre is köszi!


2019. máj. 30. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudod jól - nem többet kell elérni, hanem bizonyos feltételek mellett kompenzálhatod pl. a szóbelivel, ha az írásbeli gyengébb (vagy fordítva). [link]

De: Az ilyesfajta szabályok eltérnek attól függően, hogy melyik nyelvvizsgáról van szó.

2019. máj. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2019. máj. 30. 22:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem a német volt külön, fél évvel elcsúsztatva. Tehát az elsőre is izgultam, aztán fél évet megint izgulhattam folyamatosan, nem a legjobb emlék. Ha nem vagy ilyen típus, akkor mindenképpen ajánlom a szétszedést, mivel a végére különösen jó eredményt értem el magamhoz képest.

(Viszont az igaz, hogy így ha az egyik 40%, a másik pedig 100%, akkor a negyvenet buktad, míg a komplex sok helyen sikeres lenne.)


A komplex angolom egy napon zajlott le, nagyon kimerítő volt 6 órán keresztül a maximumot nyújtanom. Az írásbeli végére fáradtam el a leginkább, így a levél nem lett olyan jó, mint akartam. Ám a nap végén úgy memtem haza, hogy soha többé nyelvvizsga!

2019. máj. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hm...igen, nagyon meggondolandó....:/ Nem igazàn tudom, hogy mit csinàljak.. Megkérdezhetem, angolból melyik nyelvvizsgàn voltàl?
2019. máj. 31. 14:40
 5/9 anonim ***** válasza:

Euroexam volt az angol, origo a német. (Előbbinél a hallgatás kegyetlen volt, a másiknál tisztán érthető, ráadásul háromszor lehetett meghallgatni.)

Sajnos BME-s tapasztalatom nincsen.

2019. máj. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Annak érdemes különválasztania, akinek (a tanára szerint is!) nagy különbség van a szóbeli meg az írásbeli teljesítménye között, plusz sürgős lenne valami miatt legalább a felét lepapíroznia. Ha nem sürgős, jobban jár, ha az egyik felével bevárja a másikat is, addig is fejlődik az erősebb oldala is.
2019. jún. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A BME viszonylag nehéz, úgy tudom. Nézd meg a DExamot. Ott kiválaszthatod, hogy humán vagy reál témájú szövegeket kapj-e bizonyos feladatokban, ami jól jöhet, ha már kialakult érdeklődési köröd van:

[link]

2019. jún. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hú, ezt mindenképpen meggondolom, köszi! Igen, már mástól is hallottam, hogy a BME nehéz... :/ Néztem ezt a dexam vizsgát, ebben jól látom, hogy nincsen nyelvtan? (Mert nekem mindenképpen olyan kellene.) Azt még megkérdezhetem, hogy ez diplomához is jó?
2019. jún. 2. 17:37
 9/9 A kérdező kommentje:
Hülye vagyok, ott van, hogy államilag elismert, bocsi.
2019. jún. 2. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!