Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy kezdjek neki a Latin...

Hogy kezdjek neki a Latin nyelvnek?

Figyelt kérdés
Tud valaki olyan boltot,melyben lehet latin könyvet kapni,vagy van valakinek tippje hogyan kezdjek neki a Latin tanulásnak ?

2019. jún. 2. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát így nyár elején épp kifogyva látom a könyvesbolti latin nyelvkönyveket, gondolom őszre lesznek.

Itt van egy digitális: [link]

Latin gyakorlókönny: [link]

A Ferenczi-Monostori Latin nyelvkönyvhöz készült és már csak használtan kapható.

Keress ennek utána az interneten: Lingua latina per se illustrata, egynyelvű és van hozzá hanganyag is.

Ha tudsz angolul, itt egy latint oktató csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCEekt9eu1g-yEGq6XUlRSIg

2019. jún. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az idegennyelvű könyvesboltban találtam latin könyveket, a Rákóczi-térhez közel:

[link]


Itt előre rá is lehet keresni, mikor milyen könyvek vannak benn:


[link] kereses?language=latin&sort=title.desc


Meg azt is ami azonnal elvihető:

[link] kereses?language=latin&sort=title.desc&stock=1

2019. júl. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

tankönyvileg mindenképp Ferenczi- Monostori,

legjobb, én Monostorinál tanultam, nem szakos képzésként, akkor még ez a könyv sem volt, de látom, hogy abból írta, ahogy és amit nekünk tanított, ( felelsőfok 2 év alatt, csak azért nem mentem latinra, mert középkor érdekel, és háát klasszika -filologián az kevés :)) én a mai napig ebből a könyvből tanítok latint

2019. júl. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha gondolod írj privátban, tudok segíteni elindulni
2019. júl. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

jah előzőek vagyok, kicsit hülyén hangzott amit írtam, de monostori könyv eszméletlen jó, akiket abból tanítok mind nagyon szeretik,

önállóan is tudsz tanulni belőle mert részletesek a a magyarázatok és ha problem van , bár szerintem nem lesz annyira jó, hogy nem lesz, de ha lesz keress meg :) teljesen adom hozzá az instrukciókat,

2019. júl. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!