Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Corvinus angol b2 nyelvvizsga...

Corvinus angol b2 nyelvvizsga vèlemènyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! :) Angolból szeretnèk nyelvvizsgázni jővőre , de mèg bizonytalan vagyok melyik nyelvvizsgára menjek majd. A Corvinus nyelvvizsgát nèztem ki , de mèg szóba jöhet , a BME ,Pannon ès a Társalkodó. Szerintetek melyik a "legkönnyebb" ezek közül? Illetve aki volt már a Corvinus típusú nyelvvizsgán mesèlne róla milyen? :)

2019. jún. 5. 16:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Én a közép és a felső angol nyelvvizsgámat is a BME-n tettem le. Nekem az angol tanáraim ajánlották, mert ahogy ők látják, a BME nyelvvizsgának nem ingadozik a szintje, mindig, ténylegesen az adott szintnek megfelelő.

Ami nekem fontos volt, az az, hogy egynyelvű vizsga (így nem kell fordítani) illetve, hogy a szóbelin a vizsgáztatókkal beszélgetek - néhány nyelvvizsgánál egy szintén vizsgázó társat kapsz, és vele kell beszélgetni.

A Corvinusról nem hallottam rosszakat, habár főle a szakmai nyelvvizsgákat teszik ott az ismerőseim, akik szerint az ott könnyebb, mint az általános nyelvvizsga.

Egy barátnőm úgy emléskzem, azt mondta, hogy ott van vitázás (nem tudom, általánoson, vagy szakmain) - nekem ez nem annyira feküdne, neki ellenben a BME-s szituációs feladattól ment el a kedve, hogy ott tegye le.

Másik kettőről még egyáltalán nem hallottam.


Szerintem nézz rá, hogy milyen feladattípusokat írnak mind az írásbeli, mind a szóbeli részhez, és gondold végig, hogy neked melyik tűnik barátságosabbnak. Illetve érdemes az angol tanáraidat megkérdezni, hátha ők pontosabban tudják, hogy melyik nyelvvizsgánál mi a nehezebb, és ők azt is tudják, hogy neked mi az erősséged.

2019. aug. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!