Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek ez lehetséges?

Szerintetek ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azzal a kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni, hogy szerintetek lehetséges-e ,hogy kb. egy A1 szintről felhozzam magam németből egy olyan szintre hogy a következő évben középszinten érettségizzek belőle? 4.-es korom óta tanulok németül (most 11.-es vagyok), nagyon sok mindent felejtettem és most úgy érzem ,hogy egy rendes mondatot se tudok összerakni. NyEK-es voltam, ott angol volt a főbb tantárgy,az nagyon jól megy de sajnos német órán mindig angolul "gondolkozok".Az 5. érettségi tantárgynak szeretném ezt választani (még az informatikán is gondolkoztam de ennek több értelmét láttam).

Előre is köszönöm a válaszotokat:)



2019. jún. 5. 19:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Persze, biztos menni fog. :)

A középszintű érettségi B1-nek felel meg, szóval az A1-nél nehezebb, de egy középfokú nyelvvizsga szintjét már nem éri el.

Figyelj nagyon órákon, gyúrj rá az olvasásértésre és a hallás utáni feladatokra, hiszen ott általában nem sokat számítanak a nyelvtani hibák. Gyakorolj sokat az előző év leveleiből, esszéiből, és próbálj megjegyezni pár biztos szófordulatot, amit minél több esszében el tudsz sütni.

Sok sikert! :)

2019. jún. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2019. jún. 8. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!