Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem tudok megtanulni...

Miért nem tudok megtanulni németül?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 21 éves vagyok, és 12 éves korom óta tanulok németül, mégsem tudok lerakni még egy középfokú nyelvvizsgát sem. Rengeteget ülök a nyelvkönyvek felett, néztem már sorozatokat is németül, beszélgetek németekkel, akik meg is értenek, de valahogy a komoly, irodalmi német mégsem megy. Nem tudok összerakni egy nehezebb mondatot, például egy feltételes múlt, vagy egy passzìv mondat értelmes összerakása sose sikerül. Magántanárhoz még nem jártam, viszont voltam már nyelvtanfolyamon, amivel szintén nem értem el semmit. Más nyelvet nincs lehetőségem tanulni, és vészesen közeleg a diploma is, alig van 1-1,5 évem, hogy letegyem a nyelvvizsgát.

Mit tanácsoltok? Teljesen el vagyok keseredve, minden más, amibe belekezdek, nagyon egyszerűen megy, de a német valahogy nem az én asztalom, és iszonyatosan butának érzem magam a rengeteg kudarctól.


2019. jún. 7. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Kulontanarral en felkészültem 1 év alatt a B2-esre. Mellette tanultam ezerrel a Start konyvek szavait + nyelvtant. Ennyi eleg szerintem!
2019. jún. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

pedig nem nehéz


vegyük a feltételes mondatot



ha én gazdag lennék...


én =ich


wäre = lennék


reich =gazdag


wenn =ha


a "wenn" kötőszó után mindig KATI szórend van, vagyis alany (ich), többi mondatrész (reich) és ige (wäre).


wenn ich reich wäre...



ez olyan egyszerű, mint egy pofon!


a passzívnál azt kell megjegyezned, hogy két típusa van


1. vorgangspassiv (werden + Partizip Perfekt)


2. zustandspassiv (sein+ Partizip Perfekt)



rohadt könnyű


tanulj Scheibl György könyveiből, és a youtube-on keresd ezt: Lern German with Jenny; Facebookon: German with Jenny


a német rendkívül logikus, gazdag, átlátható, kifejező és erős nyelv.



hajrá!

2019. jún. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
jav: LeArn German with Jenny
2019. jún. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ kettes, mindenképpen megnézem, amiket írtál.😊
2019. jún. 8. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!