Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri megtanulni hollandul?

Megéri megtanulni hollandul?

Figyelt kérdés

Az angol-német már jól megy. De gondolkozom egy harmadik nyelven.


Pénzügyi területen dolgozom, de hallom, hogy SSC-kbe stb-be nehezen találnak ritka nyelvet beszélőt.


A barátnőm holland szakos, így térítésmentes lenne. :)



2019. jún. 9. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:

franciát javaslom


a legtöbb holland tök jól tud angolul/németül.


és hollandia nem áll Mo.-al semmi extra kapcsolatban.


franciául a magyaroknak csak 13% tud, az EU miatt fontos partner, kevesebb francia tud jól angolul, mint holland, de ha tudnak is, ragaszkodnak a francia nyelv használatához.


amit még hallottam egy szakemberetől, h. olaszul nagyon megéri, mert a németek után az olaszokkal van az országnak kiterjedt gazdasági kapcsolata.


szóval olasz v. francia, ezekkel többre fogsz menni, mint a hollanddal.


a bnőddel meg más típusú "nyelvleckéket" is tudsz venni, mint a holland. ;)

2019. jún. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolóval nem értek egyet. Nyugat-Európában mindenki, aki pénzügyi vagy kereskedelmi területen dolgozik, jól beszél angolul, a franciák is. Az, hogy a franciák nem szívesen szólalnak meg angolul, a múlté; már vagy 10 éve levetkőzték ezt a hozzáállást. Ennélfogva ha angolul tudsz, az arra mindenképp elég, hogy kommunikálni tudj. A holland szerintem harmadik nyelvnek egyáltalán nem rosszabb választás a franciánál, sőt: Hollandia importrészesedésben hatodik (5%-kal) a kilencedik Franciaország előtt! A pénzügyi szolgáltatásokban pedig itthon elég komoly helyet foglal el Hollandia, hiszen az Aegon biztosítótársaság is holland székhelyű. Ha viszont én harmadik nyelvet választanék az angol és német mellé, akkor inkább az oroszt vagy az ukránt választanám. Egyrészt ott vannak a balti EU tagállamok és Bulgária, ahol az orosz jól használható, másrészt előbb-utóbb Ukrajna, egy igencsak nagy és ráadásul szomszédos ország, EU tagállam lesz, komoly lehetőségekkel. Ukrajnában viszont egyelőre kevesen beszélnek angolul, arra a piacra tehát ha valaki be akar lépni, mindenképpen érdemes ukránul vagy oroszul megtanulni.
2019. jún. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is hasznosabb a francia, ugyanakkor munkavállalás szempontjából, csak holland nyelvtudással (diploma nélkül is) el tudsz helyezkedni egy multinál, nem rossz fizetéssel. Franciául többen beszélnek itthon, mint hollandul.

Ugyanakkor az EU-ban a francia fontosabb szerepet tölt be, mint a holland és való igaz, hogy a hollandok nagyon jól beszélnek angolul (nem csak az üzletemberek), az átlag ember is, mert ott nincs filmszinkron például. És az is igaz, hogy ha észreveszik, hogy turista vagy, valószínűbb, hogy átváltanak angolra.

A francia nehezebb, de angol és német után szerintem érdemesebb azt megtanulni. A holland könnyű, a némethez hasonlít, de kevesebb bonyolult nyelvtan van benne, a szókincset meg német, angol és francia tudással nagyon könnyen el lehet találni.

2019. jún. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*el lehet sajátítani
2019. jún. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
27%

a francia az egyetlen olyan nyelv az angol mellett, amit mind az 5 földrészen beszélnek.


A holland ereje sem geopolitikai, se gazdasági, se kulturális, de diplomáciai, se üzleti dimenzóban nem mérhető ehhez.


Frankofónia több mint fél száz országot egyesít.


Franciául tudni egyben a műveltség egyik fokmérője is, egyszerűen jól veszi ki magát, rengeteg elismerő megjegyzésben van részem.


Nyelvet tanulni nehéz és fáradságos, akkor már megéri inkább olyat, amivel a világon mindenhol tudsz kezdeni valamit.


Francia, francia, francia!

2019. jún. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én azt mondanám, hogy hajrá, ha van kedved a hollandhoz. És tényleg, az SSC-kben sok-sok állás van, ami nem is fizet túl rosszul. Én az IT-s területen dolgoztam sok évet egy SSC-ben és nem bántam meg.
2021. jún. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!