Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri kiadnom kb.500 ezer...

Megéri kiadnom kb.500 ezer ft-ot, hogy a 0 szintről középszintű angol nyelvvizsgáig eljussak?

Figyelt kérdés
Igaz már van egy német középszintűm , szal az elég a diplomához. Viszont mindenhol azt hallom,hogy az angol az alap és manapság már leg. 2 nyelven kell tudni beszélni. Viszont azt még hozzá kell tennem,hogy én szociális területen dolgozok és tanulok az egyetemen, ott meg nem kellett eddíg a nyelvtudásom, de mivel sosem lehet tudni, hogy mit hoz az élet, mondjuk egy külföldi projektet akár, így gondolgozok rajta,hogy belevágok. Ti hogy döntenétek? Melyik nyelvvizsgatípus a legkönnyebb, ahol nincs sok nyelvtani feladat?

2019. jún. 10. 13:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
amúgy ha már elkezdeném, olyan vizsgafajtát szeretnék válsztani, ami nemzetközileg elismert oklevelet adna!
2019. jún. 10. 13:33
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Nem éri meg.
2019. jún. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Ha csak papírt akarsz, ne vágj bele! Egy normális munkahelyen nem azt fogják nézni, milyen papírod van, hanem felmérik a tudásod. Esetleg még a személyes találkozás előtt, telefonon keresztül. Amúgy számos olyan munka van, amelyhez egyáltalán nem szükséges idegen nyelv-ismeret. Ennek ellenére bátorítalak az angolra, mert hasznos a mindennapi életben, sok munkahelyen pedig elvárás. Nyelvtani rész már nem-igen szerepel egyik nyelvvizsgában sem, de ismétlem, ne papírra hajts, hanem tudásra!
2019. jún. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
mindenképp a tudás miatt csinálnám!!
2019. jún. 10. 14:27
 5/11 anonim ***** válasza:
29%

Ha mindenképpen a tudás miatt, akkor meg nem tök mindegy milyen nyelvvizsga? Még nyelvvizsga se kell. Sehol nem is kérik milyen papírod van.

Az meg, hogy megéri-e, azt neked kell tudni. Egyedül otthon is meg lehet tanulni egy nyelvet a nulláról. Van egy kolumbiai barátom, aki az angolt, franciát és portugált is egyedül tanulta meg.

2019. jún. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
azért a papír sem elhanyagolható szerintem, mivel ha olyan munkát találok később, ahol kell, akkor még plusz pénzt is kapnék ,ha jól tudom az alapfizetés mellé
2019. jún. 10. 14:52
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Az állami szférában divat, hogy egyes munkakörökben papírra adnak pótlékot. Ha ilyen helyen akarsz dolgozni, akkor jó ötlet minél több papírt begyűjteni. De lehet, hogy jobb ötlet inkább olyan munkahelyet választani, ahol alapból normálisan fizetnek. Mondjuk szociális végzettséggel ez nem lesz könnyű.
2019. jún. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is megéri és én azt mondom, hogy a “papírt” is érdemes megszerezni. Nekem is van nyelvvizsgám a nyelvekről, amiket beszélek és eddig csak előnyöm származott belőle. Valamiért egyesek szeretnek úgy gondolkozni mintha a nyelvvizsga kizárná a valós tudást, holott ez nem igaz.... Illetve igen, sok helyen le is tesztelik a nyelvtudásodat, de volt már szerencsém olyanhoz is, ahol szóba se állnak olyannal, akinek nincsen papírja.
2019. jún. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

Kérdés, hogy milyen munkahely és milyen területen.

Én csak annyit tudok mondani, hogy mérnöki területen csak a tudás számít, és le is tesztelik, de a papírt sehol nem kérik.

Szóval mielőtt mondjátok, hogy számít, írjátok oda, hogy milyen munkakör és szakértelmet igénylő, mert hatalmas eltérések vannak.

2019. jún. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Megéri.
2019. jún. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!