Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sikerülhet a nyelvvizsgám?...

Sikerülhet a nyelvvizsgám? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van két hónap szabadságom, szeretnék német középszintű nyelvvizsgát tenni, egyelőre csak írásbelit. A BME kétnyelvű nyelvvizsgán gondolkodom (angol középszintűmnél az tetszett a legjobban az írásbelik közül).


Sajnos nyelvtanárhoz nincs lehetőségem most menni, csak itthon tudok tanulni, de nem tudom hogy kezdjek hozzá. A tudásom elég kezdetleges, ha látok egy szöveget nagyjából értem miről van szó, ezért ha sok szót megtanulok a szövegértési feladatokkal nem lesz nagy gond. Viszont a levélírás és a nyelvtan már nehézséget okoz.


Hogyan lenne érdemes készülni, vagy honnan tanuljak, gyakoroljak? Sikerülhet egyátalán így ilyen rövid idő alatt?


A válaszokat előre is köszönöm :)



2019. jún. 12. 10:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy mikor szeretnéd azt a nyelvvizsgát. Kezdetleges tudással 2 hónap alatt nincs az az isten, aki eljuttat középszintig. Én németes vagyok, és alapból egy nagyon nehéz nyelvről beszélünk. Nekem jó nyelvérzékem van, de anno a középszintű nyelvvizsgáért nagyon megszenvedtem, különösen az írásbelinél a nyelvhelyesség résznél. Nehéz. Utána a felsőfok már pite.


Én vettem ÖSD gyakorlókönyvet, tesztekkel és megoldásokkal, azokat csinálgattam, meg emelt szintű érettségiket. De annak is csak akkor van értelme, ha az alapokat már tudod. Tudni kéne milyen szinten vagy most.

2019. jún. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!