Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti hogyan tanultok nyelvet?...

Ti hogyan tanultok nyelvet? (iskolán kívül)

Figyelt kérdés

Nektek milyen szinten vált be a Duolingo nevű alkalmazás?

Angol videókat, youtubereket néztak? Vagy esetleg filmeket, sorozatokat és könyvet is olvastok angolul? Melyik lenne a leghatásosabb módszer? (még csak középfokú nyelvvizsga előtti szinten tartok)

Vagy jártok néha különtanárhoz? Milyen módszert alkalmaztok a hatékonyabb tanulás érdekében? Válaszaitokat előre is köszönöm



2019. jún. 12. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor nagyon keveset tudtam elkezdtem fanfictionöket olvasni angolul, mert az összes magyart kiolvastam. :D Annyira nem ment, hogy folyamatosan fordítottam, meg volt nyitva a google fordító meg a novella és váltogattam 5 percenként. Ez nagyon-nagyon sokat segített! Ma már youtubebozok, az is tud segíteni. Szóval hallás utáni szövegértést így lehet gyakorolni, olvasással meg a szókincset. :) Ha nem akarsz fanfiction olvasni attól vannak fent jó novellák, regények, amik nem celebekről szólnak.
2019. jún. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nulláról kezdtem az angolt ezzel, szerintem kifejezetten hasznos egy alapszint eléréséhez.

Viszont utána folytatni kell, nekem elöször rövid és számomra érdekes témájú filmek nézése volt jó (felirat nélkül, csak néha egy-egy szó, kifejezés erejéig bekapcsolva az eredeti nyelven), késöbb rövid történeket olvasása.

2019. jún. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szia!

Szerintem az összes általad felsorolt módszer hasznos. Mindegyik picit más-más készséget segít - a youtubeozás, filmnézés pl. a hallott szövegértésedet javítja, az olvasás pedig az olvasott szövegértést, stb. Persze az is számít, hogy te melyiket csinálod szívesen. Olyat válassz, amit élvezettel csinálsz, pl. ne erőltesd magadra az olvasást, ha amúgy nem szoktál - inkább nézz valami bonyolultabb nyelvezetű sorozatot (akár felirattal, és ha gondolod, egy-két szót ki is írhatsz közben).

Egyedül a youtube-al vigyázz picit, ha videósokat nézel, nagyon sok a szleng-amerikai angol-informal english. Tudom ajánlani a Kurzgesagt - In a nutshell és a NativLang csatornákat, ha érdekelnek az ilyen jellegű videók, akkor nagyon jól tudsz belőlük nyelvet (is) tanulni.

A magántanárral én személy szerint megjártam.Hónapokig voltam egy nőnél, aki csak azt hajtogatta, hogy fél éven belül biztos nem lesz nyelvvizsgám... Nyár közepén otthagytam, nyár végén letettem (90%-al, tehát nem csak átcsusszantam.) Szóval velük azért vigyázz, mert sok van, aki a pénzre megy, és megpróbál visszatartani, és meggyőzni, hogy nem is megy neked jól a nyelv, amikor pedig igen. Viszont ha ismerős tud ajánlani megbízhatót, mindenképp hasznos lehet elmenni hozzá, főleg ha van konkrét kérdésed, vagy problémás rész.

Én jártam nyelvvizsgafelkészítő tanfolyamon is, ez ~7 alkalom volt, mindig csináltunk egy feladatsort végig, illetve gyakoroltuk a speaking részt, szerintem ez nagyon hasznos, ha már kifejezetten a vizsgára szeretnél rákészülni.

Remélem tudtam segíteni, sok sikert a tanuláshoz (és majd a nyelvvizsgához is)! :)

2019. jún. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem a YouTube videók segítettek a legtöbbet. Akár kifejezetten tanulós, akár csak sima videók.


Legjobb Youtube tanárok:

Papa English

English with Lucy

Learn English with... (Engvid) - itt több tanár van

Learn English with TV Series


Még ha nincs is felirat, tudsz magadnak rá automatikusan generáltat bekapcsolni.

2019. jún. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%

Én nyelviskolába jártam négy évig külön iskola mellett heti 2x másfél órát attól kezdve, hogy kilencedikben elkezdtem angolt tanulni és az érettségiig jártam. Ez volt az ami igazán segített! Nem volt olcsó de nagyon megérte minden egyes forintot! Ne ezen spóroljatok, ha megtehetitek!

Ezen kívül Wattpadon olvastam nagyon sokat, ez abban segített, hogy a szókincsem rengeteget fejlődjön és 11. osztálytól, miután megszereztem a TELC B2-őt, elkezdtem angolul könyveket olvasni és TED-es videókat nézni.

Duolingo számomra nem segített, ahogy más alkalmazások sem. Töröltem őket.

2019. jún. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!