Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A német párom szeretné, ha...

A német párom szeretné, ha magyarul tanítanám. Milyen tankönyvet ajánlanátok hozzá?

Figyelt kérdés

Lehetőleg olyan kellene, amivel egyedül is boldogul, nem csak velem.

Szerintem az lenne a legjobb, ha az alapokhoz lenne valami színes, jópofa tankönyv sok képpel (A1-A2 szint), aztán valami nyelvtani összefoglaló is jó lenne A1-C2-ig minden magyar nyelvtan, mert azon ketten átmennénk, és utána "már csak olvasni" kell.

Jól beszél angolul és franciául, meg latinból is van tapasztalata. Szerintem sem normális, hogy magyarul akar tanulni, de ha annyira szeretné, hajrá :D

Van valakinek tapasztalata külföldiek tanítása terén? Hogyan álljunk neki? Nekem jól megy nagyon az angol, német és magyar nyelvtan is, így szerintem meg tudjuk ketten oldani, csak kellene egy tematika.

Köszi a segítséget!



2019. jún. 13. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Tankonyvet nem tudok, de a hungarianreference.com eleg jo (par aprobb kiegeszitest/hibat leszamitva). Reg olvastam mar, de ugy remlik, emlitett a keszitoje egy nyelvkonyvet is.

Az A1-C2-es nyelvtanos dolog nem fog menni egyebkent. A legnehezebbnek a szorendet tartjak, amivel csak akkor tud erdemben foglalkozni, ha mar valamennyire beszeli a nyelvet.


Egyebkent meglepoen sokan tanulnak magyarul, foleg magyar par miatt (vagy mondjuk olyan helyen nonek fel, ahol latjak ertelmet). Egyik ismerosom minden evben megy osztrak cserediakok koze, akik magyarul akarnak tanulni.

2019. jún. 14. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Azóta vettünk könyvet és nyomatjuk:)

2019. jún. 18. 01:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekünk a "Halló, itt Magyarország" jött be legjobban, a feleségemet taníto(tta)m abból.
2020. jún. 24. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!