Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magyarországon komolyan...

Magyarországon komolyan lehetetlen felnőttnek nyelvtanfolyamot találni?

Figyelt kérdés
Ha egy 20-22 évesről van szó,akkor ő megteheti(támogatják a szülei vagy egyetem mellet tanul),de én 26 éves vagyok,dolgozók és egyetlen angol nyelvtanfolyamot nem találok,amivel nyelvvizsgát lehetne tenni.Csak hétvégén tudnék járni(délután vagy este),de kevés vállal hétvégén oktatást,ha van is,akkor meg nyelvvizsgát nem lehet náluk tenni.

2019. jún. 13. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Ott felkészítenek és teszel máshol nyelvvizsgát. Mi a baj ezzel?
2019. jún. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát ezt a nyelvtanfolyam-nyelvvizsga dolgot én különválasztanám. Rengetegféle nyelvvizsga van, kiválasztasz egyet és arra lehet valamennyire specifikusan készülni, de ehhez nem kell olyan nyelvtanfolyam, amely összeköti a kettőt. Vagy nem tudom, erre tényleg kíváncsi vagyok, hogy neked ez miért lenne fontos, mert ilyet még nem hallottam. A hétvégi oktatás az viszont tényleg egy valós probléma, bár én is jártam hétvégi tanfolyamra, mert az óráim miatt hétköznap nem értem rá, de nem volt egyszerű ilyet találni. Esetleg még magántanárt keresve talán nagyobb sikerrel jársz, ha ez is érdekel.
2019. jún. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

#2, csak azért, mert tényleg kíváncsi vagy, mondok egy lehetséges indokot, ha az illető nyelviskola az adott vizsgát vizsgáztatja is, akkor az ő tanárjaik rendelkeznek legtöbb tapasztalattal a vizsgák követelményeit illetőleg.


Kérdező, adnék egy életviteli tanácsot. Hagyd el a "másokhoz képest sanyarúbb a sorsom" univerzális témakezdőt. Egy egyenlőtlenségen alapuló társadalomban ez egyrészt marhára nem újság, másrészt meg elveszi a kitöréshez szükséges energiáidat.

2019. jún. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Bizonyos szint felett rengeteg forras van neten, ami alapjan sajat tempodban tudsz tanulni. Youtube pl., akarmilyen tema erdekel, talalsz rola angolul videokat. Persze vannak kifejezett nyelvtanulos csatornak is (pl. English with Lucy/Rachel's English-t nezett egy idoben az exem - nekem mar jok az 5-6 oras podcast maratonok is :) ).


A nyelvvizsgaval egyelore ne foglalkozz, tanulj meg angolul, utana valassz megfelelot, es tedd le! (pl. van egynyelvu, de ha jol megy a forditas, akkor a ketnyelvuvel lehet, hogy jobban jarsz)

Egyebkent eddig nem volt olyan munkahelyem, ahol kertek volna a papirt rola, de a nyelvtudast tobbszor teszteltek (interjun atvaltanak angolra). Informatikaban kb. alap, hogy mindenki tud angolul.


#3: Az emberek kepessegei sem egyenloek, szoval csak ugy tudod azza tenni, ha mindenkit visszahuzol a leggyengebb szintjere. Akkor viszont kihal az emberiseg. (az egyenlosdi miatt egyebkent is afele tartunk)

2019. jún. 14. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

#4, te és én a magyar nyelvről alkotott elképzeléseinket tekintve más és más síkon mozgunk, én bárhogy nézem, ezen hozzászólásomban nem akartam "csak ugy tudod azza tenni". :D

Lefordítom magyarra, mit írtam: ne nyígjál már.

2019. jún. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én németből végül a nyelvvizsgára egyedül készültem. Előtte egy évig jártam nyelvvizsga felkészítő tanfolyamra, de többszöri próbálkozás után nem sikerült a nyelvvizsga. Főleg a szóbeli része lett nagyon rossz minden alkalommal. Ezután inkább otthon leültem és megoldottam a korábbi nyelvvizsga feladatokat vagy nyelvvizsga felkészítő feladatokat önállóan, a szóbeli tételeket, párbeszédeket kidolgoztam és megtanultam. A gyakori kifejezések + szavak megtanulásával már előrébb vagy, mintha csak ülnék egy tanfolyamon ahol a másik 8-15 fő között alig kapsz szót. Szerintem ha csak a nyelvvizsgára készülnék és egyébként megvannak az alapok, akkor érdemesebb otthon felkészülni vagy magántanárt fogadni, azt hétvégére is találsz.

Ha nagyobb lemaradásban vagy és egyedül nem menne a felkészülés, akkor is inkább a magántanárt ajánlom, de az se baj ha nem nyelvvizsgáztató nyelviskolába jársz, hiszen ha megtanulod a nyelvtant és a szavakat, akkor már önállóan tudsz az általad kiválasztott nyelvvizsgára készülni.

2019. júl. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!