Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mely kinai irasrendszert...

Mely kinai irasrendszert volna celszerubb megtanuljam?

Figyelt kérdés

Nemszeretnek kimenni Kinaba, semmi tervem nincsen azzal kapcsolatban hogy megtanuljak beszelni. Egyszeruen csak erdekel a kulturajuk, az irodalmuk(konfuciusz bolcseletei, kung fu, tortenelmuk... ilyen dolgok.

Annyit tudok rola, hogy ketfele irasrendszert hasznalnak

egyszerusitett illetve hagyomanyos karakterek.

Mint emlitettem, semmi celom kinai kiejtessel illetve szemtol szembeni komunikacioval nincs, csak erdekelnek a felljebb megirt dolgok.



#nyelv #idegen nyelv #kung-fu #hagyomány #bölcsészet #Konfuciusz #egyszerusitett irasrendszer #hagyomanyos irasrendszer
2019. jún. 15. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ezeket a témákat megtalálod magyar, esetleg angol nyelven is, könyvtárban biztosan, emiatt nem kell megtanulni az írásjeleket.

Ha nem kommunikálni szeretnél, hanem mondjuk a szépérzékednek szánod, akkor válaszd a hagyományosat, közelebb állnak a szó eredeti jelentésének formájához. Érdekes lehet azonban a különbség a hagyományos és az egyszerűsített karakterek között is, ha az írásuk fejlődése érdekel, akkor párhuzamosan tanuld.

2019. jún. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A kinai irasrendszernek szerintem van egy hangulata, amiert nekem megeri megtanulni.

koszonom a valszod.

masvalaki, velemeny?

2019. jún. 15. 20:52
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Döntsd el, hogy akarod-e tanulni a nyelvet, vagy nem. Olyan nincs, hogy csak az írott nyelvet tanulod. Amúgy egyszerűsített.
2019. jún. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kerlek indokold meg az valaszod Kettes (mindenneggyes részét).

Feljebb irtam, hogy eldontottem, hogy szeretném tanulni, masreszt en ahogy tudom a kinai nyelvnek 4 akcentusa van, ami engem hidegen hagy. Aki szereti peldaul az ógörögöt az megtanulja olvasni illetve a szavak jelenteset, nyelvtanját, nempeddig beszelni mert egyszoval értelmetlen mivel egy kihalt nyelv.

És miért pont az egyszerüsitet a jobbik választás, nemértem.

Köszönöm válaszod!

2019. jún. 15. 22:09
 5/9 anonim ***** válasza:
17%
Indokolja a f asz, tanulj meg olvasni és használni a googlet.
2019. jún. 16. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod, masvalaki?
2019. jún. 16. 09:34
 7/9 anonim válasza:
bocsi a késői válaszért de szerintem az egyszerősített kínait célszerűbb lenne megtanulnod, mivel a hagyományos kínait ha jól tudom már csak Hongkongban és Tajvanon használják (nem akarok butaságot mondani).
2019. júl. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
ja és hozzáteszem, hogy az a négy akcentus ne hagyjon hidegen, és hamár nekilátsz a kínai nyelv megtanulásának akkor ne csak félig hanem mindent tanulj meg. Ebbe benne van a 4 akcentus is ami szerintem a legfontosabb a kínai nyelvben. Ugyan annyi időbe telik megtanulni egy adott szó kiejtését, mint az írásjel leírását (tudni illik nem mindegy milyen irányba húzod az írásjel egyik vonalkáját, és hogy honnan kezded a szó irásat).
2019. júl. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Google forditó.

Kínai- Magyar. Ennyi.

Ne bonyolítsd az életet báttya)))

2019. aug. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!