Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A felsőfokú nyelvvizsga...

A felsőfokú nyelvvizsga egyenrangú a felsőfokú érettségivel?

Figyelt kérdés

Az egyetem -amelyikre jelentkezni szeretnék- követelmémyei között szerepel, hogy egy tárgyból legalább szükséges az emelt vizsga letétele.

Tehát ha mondjuk én amikor érettségiztem, német nyelvből csak a középfokot teljesítettem, majd később angol nyelvből [tehát csak az angolt kivánom fejleszteni] letettem a felsőfokú nyelvvizsgát, akkor szükséges-e mellette felsőfokon érettségiznem angolból? Vagy a felsőfokú nyelvvizsga kiválthatja az emelt szintű érettségit?

Ha mindenképp érettségizni kell, akkor mi a procedúrája annak, hogy beiratkozzunk egy emelt szintű nyelvire?



2019. jún. 15. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
"Felsőfokú érettségi" nincs, így aztán azzal semmi nem lehet egyenrangú. Az emelt szintű érettségivel nem egyenrangú, nem váltja ki. És február 15-ig vagy szept. 5-ig kell rá jelentkezni a megyei kormányhivatalban és fizetni érte. [link]
2019. jún. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Nincs olyan, hogy felsőfokú érettségi, azt emelt szintűnek hívják. És nem váltható ki felsőfokú nyelvvizsgával sem, ha az adott egyetem felvételi követelményeiben szerepel. Az emelt érettségi amúgy 60% felett államilag akkreditált B2-es nyelvvizsgának számít, nem kell hozzá C1-es tudás (de ennek ellenére sem váltható ki).

Egyébként idáig az emelt érettségiért 50 pluszpont járt, a B2-ért 28, C1-ért 40 és összesen max 100 pluszpontot kaphattál. Jövő évtől egyetemre jelentkezéshez kötelező lesz legalább egy emelt és egy B2-es vizsga (elvileg ugyanabból a nyelvből is leteheted), ezekért nem kapsz pluszpontot, csak ha ezeken felül is csinálsz valamit.

Ha pedig megszűnt már a tanulói jogviszonyod, akkor az Oktatási Hivatalnál kell jelentkezned érettségire, az emelt azt hiszem, ~37 ezerbe kerül.

2019. jún. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

*kormányhivatalnál kell elnézést

Az OH nem fogad jelentkezéseket

2019. jún. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
63%

1.) Felsőfokú érettségi nem létezik! Emelt szintű retekségi viszont van!


2.) Magyarországon (a felvilágosult Romániával ellentétben) NEM lehet kiváltani az emelt érettségit semmilyen nyelvvizsgával!


3.) A középiskola, ahol tanulsz, ott van lehetőséged emelt érettségire jelentkezni... ha már van érettségid, akkor, (ha jól emlékszem) vagy bemész egy olyan középiskolába, ahol lehet emelt szinten érettségizni az adott tárgyból, vagy az OH oldalán kitöltesz egy formanyomtatványt, amit kinyomtatsz, kitöltesz, majd feladod postán. Ebben az esetben [ha jól emlékszem], akkor az OH jelöli ki a megyédben azt a középiskolát, ahol vizsgázhatsz emelt szinten.


Nem tudom, melyik évben érettségizel... Viszont jó lenne tudni, többet tudnánk segíteni. Feltételezem nem idén. Jövőre már kötelező lesz minimum 1 emelt érettségi + 1 középfokú B2-es komplex nyelvvizsga.


Ha csak egy közép nyelvvizsgád van + 1 emelt érettségid, akkor ezekre már nem jár többletpont!


[link]

2019. jún. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!