Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek angol felsőfo...

Hogyan készüljek angol felsőfokra?

Figyelt kérdés

Szeretnék felső fokon levizsgázni angolból a nyáron, lehetőleg tanár nélkül. Ha a szóbelit még nem is, de az írásbelit meg akarom csinálni most a szünetben.


A középszintűt kétnyelvűn csináltam, nem tudom emelten melyik lenne a jobb.


Mit tanácsoltok, hogyan gyakorolhatok rá a leghatékonyabban? És egy- vagy kétnyelvűt érdemesebb csinálni belőle?


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. jún. 16. 10:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha jól megy a fordítás, mehet a kétnyelvű. Ha nem, akkor egynyelvűvel könnyebb dolgod lesz.


Másban nem tudok segíteni, én nem készültem a nyelvvizsgámra.

2019. jún. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

felsőfokra én mindenképp egynyelvű szótárt használnék.


találsz egy ismeretlen szót, akkor nézd meg az oxford dictionary ben, és úgy próbáld értelmezni. ezáltal rááll az agyad, hogy az adott nyelven értsd meg a szavakat, és úgy gondolkodj, és értelmezésben közben a fejedben az adott kép, érzés jelenjen meg, ne pedig magyarul

nyilván, ha kétnyelvű vizsgára mész, akkor magyarul célszerűbb


egynyelvű vagy kétnyelvű az a személyiség típusodtól függ, valakinek könnyebb, hogy fogalmazzon egy adott nyelvről másikra, valakinek nem

ha kint akarsz élni, akkor én mindenképp az egynyelvűt választanám, ha esetleg tolmács/fordító akarsz lenni akkor kétnyelvűt


tölts le alkalmazásokat, ahol anyanyelvű beszélőkkel tudsz levelezni és beszélgetni


szókincset pedig úgy,hogy mondjuk van egy szó, amit elég gyakran mondanak, pl. interesting, erre pedig keresel szinonimákat, és az árnyalatbeli különbségeket szintén egynyelvű szótárban megnézed

2019. jún. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

előző vagyok


szókincshez még annyi, hogy esetleg hétköznapi életben történtekben elhangzott szavakat, amelyeket nem tudsz azokra keres rá


pl, mész boltba és kérsz egy kiló kenyeret, meg egy doboz tejfölt, és akkor kérdezd meg magadtól, hogy ezt hogy is mondanám angolul, és ha nem ugrik be pl a tejföl, akkor megnézed

vagy

valaki megkér, hogy add neki oda a kalapácsot, akkor is jusson eszedbe, hogy vajon a kalapács, hogy van angolul

és erre álljon rá az agyad, hiszen ezek hétköznapi szavak, gyakran használatosak

2019. jún. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!