Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti hogyan készültetek fel az...

Ti hogyan készültetek fel az emelt angol érettségire?

Figyelt kérdés
Sziasztok, ma beszéltem le a tanárommal hogy emeltezni szeretnék, kérlek aki már emeltezett az írjon le minden hogy ő hogy tanult szavakat, vagy minek a segítségével készült irásbelire és szóbelire egyaránt. Nagyon szépen köszönöm!

2019. jún. 21. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:
44%

Szia!


Én nyelvvizsgára készültem, de az kb. ugyanaz a szint. Ezt az eszközt használtam:


[link]


Légy óvatos, mert a google fordítóra épül, szóval mindig gondold át, hogy értelmes-e a fordítás, amit ad. Ezzel együtt nagyon sok szót tanultam meg vele. Feltöltöttem bele a kedvenc könyveimet angolul, és azt olvastam. A tutorialvideókat nézd meg mindenképp, mert nem minden funkció magától értetődő. A szókártyák tanulásakor érdemes a kis hangszórót nyomogatni, hogy halljad is a szavakat.


Hallásértéshez pedig:


[link]


Le kell írni, amit mond, pontosan, szó szerint. Akkor hasznos, ha nem minden szót ismersz fel hallás után és ezért gyenge a hallásértésed. Én úgy is használtam, hogy a telefonomon diktálást állítottam be, és csak visszaismételtem, amit mondott. Gyorsabb volt, mint kézzel írni, és kiderült, ha félrehallottam valamit.


Aduász (persze ez is inkább játék, és kell hozzá legalább még egy ember):


https://www.youtube.com/watch?v=_6PNH3DMYos


A te szinteden persze ne a kezdő szókincset és tempót állítsátok be. A normál spaceteammel is játszhattok, természetesen angolul. Kegyetlen. De segít lebontani a megszólalást nehezítő gátlásokat, ha pár órát angolul ordibálsz a haverjaiddal.


Mivel nekem nagyon sok alapszó is hiányzott a szókincsemből, végigcsináltam a Duolingót is, de ha neked nem ilyen feje tetejére állított a nyelvtudásod, akkor azt nem kell.

2019. jún. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Napi szinten használtam (és használom persze) a nyelvet. Sorozatokat, filmeket felirat nélkül angol szinkronnal néztem, könyveket, fanfictionöket is angolul olvastam, illetve az internetes barátaimmal csak az angol nyelv a közös, ezért angolul kommunikálunk.


Ha mindennapos szinten belemerülsz a nyelvbe, nem feltétlen szükséges a 'leülök az asztalhoz magolni' típusú (őszintén szólva abszolút nem célravezető) tanulással bajlódni.

2019. jún. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jártam angoltanárhoz, adott mindig gyakorlófeladatokat és leellenőriztük. Ha valami hibás volt, elmagyarázta.

Ezen kívül sorozatnézés, filmnézés ezerrel angolul.:)

90%+ lett, tehát nekem bevállt, pedig nem vagyok nagy nyelvérzékkel megáldva. Az mindenképp sokat fog segíteni neked (is), ha megoldod MINDEGYIK előző évi feladatot

2019. jún. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!