Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerinted milyen módszerrel...

Szerinted milyen módszerrel lehet a legkönnyebben angolul megtanulni?

Figyelt kérdés
2019. jún. 23. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Sorozatnézés (angolul, angol felirattal, később felirat nélkül.) olvasás (könyvek, cikkek) eredeti nyelven.

Rádió, tv, podcast, YouTube video, hangoskönyv angolul.

Ezekkel otthon kb pénz nélkül megtanulhatsz jól.

Ami még jó, anyanyelvi környezet, külföldi barátok, partner.

Sokkal hatékonyabb, mint könyvek felett ülni (persze nyelvtan sem árt)

2019. jún. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És van úgy értelme hogy csak nagyon kevés szót értek meg?
2019. jún. 23. 12:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, úgy nincs. Aki semmit nem tud angolul, annak semmitmondó lesz az angol film is, még felirattal is. Szóval a tisztelt #1-es óriási butaságot írt. Amit az javasolt, inkább középhaladóknak való.


Elindulásképp én a duolingot ajánlom. Ott alapszinten megismered a mondatszerkezeteket, egyszerűbb mondatokat hogyan kell összerakni.


Emellett első lépésben ajánlom megtanulni a számokat, a hónapok neveit és kiejtéseit, egyszerűbb hétköznapi összefüggéseket. Erre egy utiszótár is tökéletes. Ha minden nap 20-30 percet szánsz erre, az is nagy előrelépés. Idővel majd elválík, mennyire vagy fogékony erre a nyelvre, kell-e magántanár, vagy nyelvtanfolyam, stb. Ha nyelvvizsga elérése a cél, akkor idővel magántanár/nyelvtanfolyam ajánlott, mert az egy jó dolog, ha a hibáidat valaki korrigálja, javítja.

2019. jún. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazából, ma néztem a Marvel kapitányt angolul angol felirattal és majdnem a felét értettem :D

Egy alapszint meg van azért.

Szókicsemet hogyan tudom fejleszteni? Csak magoljam be a szavakat?

2019. jún. 27. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!