Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú angol nyelvvizsgára...

Középfokú angol nyelvvizsgára készülés otthon?

Figyelt kérdés

Jövő tanév végén szeretnék nyelvvizsgázni. Mivel most sok időm van, úgy gondoltam, amennyit tudok tanulok itthon, úgyis hasznát fogom venni.

Először a szókincsemet szeretném fejleszteni. Szerintetek miket tanuljak meg? A szavak tanulásán kívül mit tanuljak még?

Előre is köszönöm a segítséget!


2019. júl. 2. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem saját tapasztalat: ne konkrét szavakat tanulj. A nyelvtant átnézheted, bár őszintén nekem soha nem ment annyira jól a nyelvtan használata,levélírásnál is max 4-5 igeidőt használtam nyelvvizsgán és nem is vontak le érte pontot (érettségin se😊) szóval nem kell túlcifrázni.

Magát a nyelv megértését angol nyelvű filmek, sorozatok nézésével sikerült elsajátítani. Sokat tanulhatsz így a kiejtésből is.

Én ezek mellett a nyelvvizsga feladatsorait csináltam meg, sokat fejlődtem velük, hiszen a lényeg hogy az adott nyelvvizsga típusfeladataiba belerázódj.

Szóbelire nem készültem, így utólag durva is, hogy átmentem és hogy mekkora szerencsém volt hogy jó témát kaptam:DD a témaköröknek neten utána nézhetsz, aztán olvasgathatsz róluk, hogy egyes dolgoknál miről érdemes beszélni.

Én tavaly nyáron készültem, szeptember végén mentem a vizsgára, meglett😊

Remélem segítettem!

2019. júl. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia. Milyen fajta nyelvvizsgát csinálsz? Ez is fontos, mivel van, ahol kicsit másabb dolgokat kérnek.
2019. júl. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! :)

Filmeket,sorozatokat felirattal nézek mindig. Ha nem lenne felirat, nem értenék szinte semmit.

Azt még nem tudom, hogy milyen fajtát szeretnék.

2019. júl. 2. 14:23
 4/4 A kérdező kommentje:
Valószínű Origo nyelvvizsgát szeretnék majd tenni.
2019. júl. 4. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!