Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szòtanulás - melyik a hatèkony...

Szòtanulás - melyik a hatèkonyabb mòdszer?

Figyelt kérdés

Nèmetet tanulok, jelenleg olyan szinten vagyok, hogy regènyek olvasàsakor az adott szöveg lènyegèt teljesen megèrtem. Nyilvàn vannak ismeretlen szavak, melyeket meg kell tanulnom, ennek a leghatèkonyabb mòdszerère vagyok kìvàncsi.

1, Ismeretlen szavak kiszòtàrazàsa, kiìràsa, majd megtanulàsa. (Mielőtt folyèkonyan tudtam volna nèmetül olvasni, ìgy csinàltam. Baromi unalmas, de elèg gyorsan fejlődtem.)


2, Ismeretlen szavak egyszerű kiszòtàrazàsa anèlkül, hogy bàrhova is kigyűjteném őket.


3, Ismeretlen szavakat ki se szòtàrazzam, hiszen ha sokszor talàlkozok velük különféle mondatszerkezetekben, ùgy is feldolgozza az agyam.


4, Egyèb javaslat.


Kb. Egy hèten 100 - 150 oldalt olvasok. Melyik mòdszerrel tanuljak?


2019. júl. 2. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:

"Kb. Egy hèten 100 - 150 oldalt olvasok."

Istenem, van még olyan a bolygón, aki nem abban gondolkodik, hogy: a következő öt évben el fogom olvasni egy könnyített olvasmány első 10 oldalát? Ez azért némi vigasz a faj általános butulása közben.


Szerintem ötvözd a kettőt, annyit szótárazzál ki, amennyi nem túl fájdalmas.

A "nem szótárazom, csak megértem valahogy" az ellenőrizhető, tegyél félre egy könyvet, amit olvastál, majd egy év múlva kérj meg nyelve tudó haverodat, stb, hogy nézzen már bele, és kérdezzen egy pár érdekesebbnek tűnő szót.

2019. júl. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2019. júl. 3. 05:49
 3/3 anonim válasza:
Vokabellernen- Welches ist die effektivste Methode?
2019. júl. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!