Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Euroexam, LanguageCert, Ixam,...

Euroexam, LanguageCert, Ixam, Origó nyelvvizsgákról milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

Angol középfok érdekelne.

Ki hogy élte meg a vizsgát, mennyire nehéz?

Előre is köszönöm a választ!



2019. júl. 5. 07:47
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Euroexam b2m van angolból, szerintem nem volt nehéz, csak a picture story része.

Languagecertet C1 szinten tettem, az sem nehéz, sokkal barátságosabb számomra mint pl az ECL.

Ha van konkrét kérdésed írj nyugodtan.

2019. júl. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
LanguageCert: talan a leg"diákközpontúbb" vizsga amivel találkoztam, b2 már megvan most készülök a c1re. A témák nem annyira elvontak szóbelin sem, a javítás korrekt volt, a feladatok pedig nem okoztak meglepetést, tehát tényleg csak a begyakorolt típusúak voltak. Szóbelin nyiván nem tudtuk pontosan mi lesz, ott azért voltak aki nagyokat nézett a témája miatt. Én ezt javaslom:)
2019. júl. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Szia!


Én még a visszaigényelhetőségi határidő (2018. január előttem) csináltam Origó B2-es angolt, 2017. októberében adták ki a bizonyítványt.


Külön tanárhoz jártunk ketten egy haverommal, így 50-50%-ra jött ki a külön tanár díja, de nem éreztem olyan kimondottan hasznosnak.


Csináltunk feladatokat, adott házit is, rengeteg beszélgettünk, de az angol tudásomat nem kimondottan fejlesztette, csak a fogalmazás tekintetében rakott helyre, mert az első néhány, amit írtam nem nagyon felelt meg a követelményeknek (nem nyelvtudásban vagy helyességben, hanem stílusban).


A legnagyobb gond a hallgatós feladatokkal volt felkészítőn, de ott sem amiatt, hogy ne tudtuk volna a nyelvet, hanem hogy kitaláljuk, milyen válaszra gondoltak a készítők. Leginkább úgy emlékszem rá, mint egy lottó / bingó játékra, ahol soha nem tudod, mire gondol a megoldókulcs, és te mit írtál konkrétan (leírtál-e mindent, amire adnak pontot, vagy éppen jót írtál, de nincs benne azok között, amire pontot ad a megoldás).


Ezen kívül szóbelire nem dolgoztunk ki tételeket, helyette nagyon jókat beszélgettünk, de utólag éreztem a hiányát, szintén nem tudásban, hanem mert nem jutnak eszedbe dolgok stressz alatt, hogy miről is beszélhetnél, vagy milyen dolgokra kíváncsiak (én egy konyhás képet húztam, és bármennyire tudok angolul, magyarul se tudok sokat mondani egy konyháról a kedvenc kajáimon kívül).


A vizsga maga nem kimondottan nehéz, vannak a neten mintafeladatok. Az viszont elég komoly gond, hogy írjam le, hogy milyen tudással mentem rá. Angollal soha nem volt gondom, szerettem is, mert általános óta nagyrészt jó tanáraim voltak, és nem hiszem, hogy nagyon sokkal többe tudtam volna, mint amennyi kell. Egyértelműen nem voltam tökéletes, ejtettem hibákat, amiket szokás szerint legtöbb esetben nem vettem észre, de ez abszolút belefért.


Szóbelinél amúgy úgy volt, hogy a haverom lett volna első névsorrendben, és második, de otthon hagyta a személyijét és haza kellett futnia, így lettem aznap reggel én az első. Száraz szájjal, jéghideg izzadtsággal a hátamon makogtam valamit, de úgy emlékszem 80% körüli lett a szóbeli, a teljes vizsga pedig 86%.


Egy valamit viszont csak most, első éves egyetemistaként tudtam meg felsőfokú gazdaságira készülve és jó lett volna tudni korábban. A nyelvvizsga ponthatára 60%, ez kell a ketteshez. Ha ennél többet érsz el, az azt jelenti, hogy többet tudsz, mint az adott vizsgaszint. Tehát a százalékok nem azt jelentik, hogy erős vagy gyenge középfokúd / felsőfokúd van, hanem a kettes határ a középfok / felsőfok, ha annál jóval több, akkor azzal a tudással érdemes lehet elmenni egy magasabbra szintre is.


Remélem tudtam segíteni. Írhatsz privátot, ha kihagytam valamit :D

2019. júl. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2019. júl. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
30%
Szia én próbáltam korábban az Euroexamet és az Ixam-et, de mindkettő szörnyű volt. Sajnos megbuktam angol középfokon mindkét helyen, pedig mindenhol megvettema . felkészítő kurzust is... Az iTolc-nál sikerült vizsgáznom, így az már beleszámított az egyetemi felvételimbe :) Ajánlom őket!
2019. aug. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Siralmas az iTolc, semmikepp nem ajanlom. Rosszul szervezett, akadozik a gep a szobeli meg tulgepesitett, mintha meg egy nagyon durva listening lenne. Nekem az iXam bevallt, ott is van szamitogepes szotar, meg vagy 20 percem maradt atnezni az irasbeli feladatsort is a vegen. A szobeli vizsgaztatok nagyon jofejek voltak.
2019. szept. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a felsőfokút a LanguageCertnél csinàltam màjusban, és sajnos csak az íràbeli sikerült. A beszéd készség részén eléggé lepontoztak, csak 42szàzalék lett. Nyàr utàn elmentem a Telc re plusz felkészülés nélkül és 69 szàzalék lett. Szóval N nagyon tudom ajánlani a LanguageCertet.
2019. szept. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Languagecert B2 középfok szintén lepontoztak a beszédnél és íráskészségnél. Érdekes módon a másik kettő, amiben nem tudtak lepontozni, mert csak 1 válasz lehetett jó az nagyon jól sikerült. Amúgy nem volt nehéz, de a helyedben kerülném a languagecertet és egy korrekt helyre mennék.
2019. nov. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!