Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány idegen nyelvet tud egy...

Hány idegen nyelvet tud egy ember felsőfokon megtanulni?

Figyelt kérdés

Egy anyanyelvvel nő fel.


4 nyelvből erős, magabiztos C1-es nyelvtudást feltud hozzá építeni?



2019. júl. 7. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
3-nál tartok, és 4 a célom. :))) szóval remélem 4-et legalább :))
2019. júl. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Függ, hogy melyik nyelvekről van szó. Nem mindegy, hogy mondjuk ebben van olyan, mint pl.: orosz, ukrán, fehérorosz és még valami szláv nyelv vagy angol (mert az elvileg könnyű), vagy négy jobban különböző nyelv.
2019. júl. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Inkább fenntartani nehéz. Én olaszul és angolul beszélek felsőfokon, régebben spanyolul is nagyon jól beszéltem, de sajnos elég régóta nem használom. Ha lenne lehetőségen aktívan használni, fél év alatt visszajönne, mert az olasz miatt elég könnyű. Emellé még oroszul szívesen megtanulnék, csak jelenleg nincs motivációm. Még a többnyelvűek esetén is könnyen leépül a nyelvtudás, a lányom magyarul, olaszul és angolul beszél, az iskolában franciát tanult eddig, de az olasza sajnos eléggé kopik, mivel keveset használja.
2019. júl. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Ez saját vélemény, pls dont mock me, de szerintem kettőnél többet nem.

A felsőfokú nyelvtudás nem csak abból áll, h hány szót tudsz, milyen a nyelvtanod és a kiejtésed.

Felsőfokon már a kulturális különbségeket is illik tudni, azt h mikor egész pontosan mit lehet írni, mondani.

Csak példának: ha valaki bemegy egy izraeli zsido boltba, és héberül próbál vásárolni, és nem alkuszik az egyenlő egy sértéssel.

Az ilyen és ehhez hasonló dolgok ismerete a legnagyobb különbség közép és felsőfok között.

Nekem anyanyelvem a magyar, és úgy általában elég jo vagyok benne, mint tantárgyban is ( gimi utolsó éve)

Angolul 13. Éve tanulok, és azt sikerült felsofokra feltornasznom, hála az internetnek. Németül is felsőfokon beszélek, kint éltem egy teljes évig, mégis, ha valakivel “idegenül” kell beszélnem, inkább az angolt veszem elő.

2019. júl. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen volt egy csoporttársam, akinek 6 nyelvből volt tolmácsvizsgája.
2019. júl. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Anyukám négyet tud (német, francia, olasz, orosz) felsőfokon. Ő nem felejti el ezeket, mert Németországban élünk és a turizmusban dolgozik, valamint mindegyik nyelven fordít is. Apukám (német anyanyelvű) hármat tudott felsőfokon (angol, francia, olasz), de már a franciából sokat felejtett, mert nem használja az ég világon semmire. Az angolt és olaszt igen. Szóval megtanulni meg lehet kettőnél több nyelvet, de szinten is kell tartani, hogy megmaradjon. Azt érdemes választani, amiről tudod, hogy sokat fogod használni, van hozzá anyag (szinkronos film, könyv, zene, stb.).
2019. júl. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!