Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet annyira...

Mennyi idő alatt lehet annyira megtanulni németül, hogy megtudjak szólalni? Továbbá, hogy megértsem a mondatokat amiket mondanak, kérdeznek.

Figyelt kérdés

Hozzájutottam a Relaxa Villám német könyvekhez és hanganyagokhoz.

Nagyon sok leckét tartalmaznak.

Aki már tanult ebből érdekelne a tapasztalata, véleménye.

Angolul társalgási szinten tudok. Ami még régen az iskolából tanultam több éve.

Most németül szeretnék valamennyire megtanulni. Naponta kb. 2-3 órám lenne rá.



2019. júl. 8. 15:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Mihez kell a német?


Németországban általában beszélnek angolul. Bár nagyon jól esik nekik, ha tudsz németül is.

Megérteni néha nehéz őket, főleg aki ízes tájszólást beszél.

A fordított irány egyszerűbb, én még úgy nem jártam, hogy a németek ne értettek volna meg.


Egy alap de használható szint összejöhet 2-3 hónap alatt. Ami elég arra hogy mi hol van, meg hogy boltban étteremben boldogulj.


Általában a szakmák saját nyelve sem annyira vészes, néhány szakszót megtanul az ember meg az alap igéket, és akkor már megérteti magát.


Majd látni fogod, a ragozásnál minden végződéseket kap. Az ember persze igyekszik begyakorolni, de élő beszédben nyugodtan tippelj.


Még senkit se vitt el a Polizei hibás ragozás miatt.

2019. júl. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!