Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon nehéz megtanulni...

Nagyon nehéz megtanulni franciául?

Figyelt kérdés
A következő tanévtől franciát is fogok tanulni és azt hallottam, hogy nehéz nyelv.

2019. júl. 10. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát nem a legegyszerűbb
2019. júl. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez sokmindentol függ

Egyrészt a tanartol, attól, hpgy mennyit tanulsz, mennyire érdekel

2019. júl. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mihago ***** válasza:
Montréalból jelentem, hogy igen, nekünk magyaroknak elég nehéz. Miért? Mert történelmi okok miatt rendkívül kevés kulturális kapcsolatunk van a franciákkal, nagyon ritkán hallunk francia beszédet, és jelentősen eltér az általunk jobban ismert angol, német, esetleg orosz nyelvtől és annak struktúrájától. A magyartól pláne. Meg lehet tanulni, persze, biztos értesüléseim szerint sok magyarnak sikerült (többnek, mint franciának magyarul), de durva akcentus nélkül, na, ahhoz sok sikert.
2019. júl. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

örülj, h. iskolai keretek között tanulhatsz.


én sokat adtam volna érte, de nem tanulhattam, hanem most, autodidakta módon.


én imádom ezt a nyelvet, és könnyebben is megy mint az angol.


utálom, mikor mindig azt hallom, milyen nehéz.


ha csak hangtant vesszük, logikusabb és tanulhatóbb, mint az angol, ahol ugyanazokat a betüket szavanként másképp ejtjük.


a nyelvtana is teljesen logikus és gyorsan felfogható.


gyönyörű nyelv, és ne ülj fel a huhógoknak, simán jól megtanulható.

2019. júl. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%
Ahogy az előző írta. Ha megszereted az elején, nem tűnik fel, hogy nehéz. És sok szempontból logikusabb, mint az angol. Gyönyörű ország. Ismerkedj vele addig, nézz videókat, keress valami kedvencet, hely, étel, zene, film... bonne chance!
2019. júl. 12. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Hussaro Hungaricus válasza:
A kultúra és a nyelv valóban gyönyörű, az angolnál mindenképpen és a kiejtés sem ördöngősség; viszont a nyelvtan... az sokkal komplexebb az angolénál.
2019. aug. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!