Francia vagy orosz?

Figyelt kérdés
Jövőre 2 nyelvet kell tanulnom, és én a franciát szeretném az angol mellé. De sokan rá akarnak beszélni az oroszra, ami engem egy kicsit sem érdekel. Szerintetek melyiket érdemesebb tanulni?

2019. júl. 12. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Én imádom az oroszt, újra azt választanám. De, ha neked nem tetszik és nem is érdekel, akkor valószínűleg annyi lelkesedést és energiát nem fogsz ráfordítani. Válaszd, tehát azt, amelyik érdekel.
2019. júl. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Én ugyanebben a helyzetben az oroszt valasztottam, mert nagyon tetszett, a francia meg kicsit sem. Szerintem itt most nem a hasznosság a fő kérdés, hanem hogy melyik tetszik jobban. Azt javaslom, válaszd a franciát.
2019. júl. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem éri meg olyan nyelvet tanulni, ami nem érdekel téged. A francia jobb lenne neked.

Egyik se könnyű nyelv, szóval jobb lenne azt választanod, ami jobban érdekel téged. (Mind a kettőt tanulom, szóval tudom miről beszélek)

2019. júl. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Azt válaszd, ami szimpatikusabb.

Én is a franciára szavazok. A francia nyelv tetszik. Az orosz nem. Én ez alapján döntenék.

Volt ma már ilyen kérdés, oda is azt írtam: jelenleg több álláshirdetés van, ahol francia nyelvet kérnek.

2019. júl. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

egyértelmáen a francia!


az angol mellett ez az egyetlen olyan nyelv, amit mind az 5 földrészen beszélnek.


Frankofónia nemzetközössége több mint fél száz országot tömörít, ahol mind hivatalos nyelv a francia, kanadától Európán át Afrikán keresztül Libanonig és Ausztráliáig.


nem nagyon értem ezt az oroszmániát, sose feledjétek, mit tettek a magyarokkal!


plusz Oroszország egy csóró ország, Putyin ugrálása senkit ne tévesszen meg, az átlagorosz szarul él és menekülne onnan.


szóval én egyáltalán nem ájulok el az orosztól, nem érzem fontos nyelvnek, Oroszország egyetlen ország, míg franciául csomó országban beszélnek.

2019. júl. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, azért jó sok butaságot is összehordtál most.

"Sose feledjétek, mit tettek a magyarokkal", ennyi erővel soha ne felejtsük el Trianont se és szidjuk a "csigaevőket". Történelmi múlt alapján tanuljon mindenki mondjuk lengyelt? :) Meg amúgy is, hagyjuk már ezt a nagy ruszofóbiát. Ilyesmikkel kár lebeszélni bárkit is a nyelvtanulásról, mert az orosztudás ebben a régióban nagyon is hasznos, és jól megfizetik.


Egyébként én is azt tanácsolom, hogy ha a francia érdekel jobban, akkor mindenképpen azt válaszd, én sokáig úgymond "kényszerből" tanultam egy nyelvet, ami nem is tetszett, nagyon rossz volt.

2019. júl. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!