Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az alabbi nyelvek közül...

Az alabbi nyelvek közül melyiket érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Hasznosság, nehézség stb. alapján szerintetek ezek közül melyik nyelvet lenne a legérdemesebb elkezdenem tanulni?


• svéd


• dán


• holland


• norvég


• lengyel



2019. júl. 13. 09:44
 1/8 anonim válasza:
25%

Egyiket sem.


Inkább: mandarin, orosz, arab, spanyol, portugál,

2019. júl. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Egyiket se, hacsak nem a célországban akarsz élni és elhelyezkedni, mert akkor fontos az adott ország nyelve. Ezeket a nyelveket csak 1-1 országban beszélik, ha nem akarsz oda kimenni, miért tanulnád meg?


Amit első írt, azok jók. Angol, német, mandarin, spanyol, arab.

2019. júl. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Ha ezek közül kell választani akkor ha valaki tud svédül az könnyebben megérti a norvégot vagy a finnt. Ha hollandul szeretnél tanulni es tanultál mar németet es angolt vagy az egyiket akkor könnyebb lesz hasonló szavakkal dolgozik, de ezt szerintem ha rákeresel egy szövegre láthatód is. Hasznosság szempontjából ezeken gondolkodnék el azonban ahogy előttem írtak mondjuk az orosz, olasz jobban megéri. De nem ez volt a kérdésed szoval ha tanultál angolt németet en a hollandot mondom mert azt viszonylag gyorsan meglehet tanulni vagy a svédet mert ezek közül ezt több orszagban is megérthetik.
2019. júl. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Angolul, németül és spanyolul már beszélek felsőfokon, franciául bő 1 éve kezdtem.


A fent említett nyelvek közül valamelyiket csak hobbiból/szórakozásból szeretném tanulni. :)

2019. júl. 13. 12:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha hobbiból tanulnál egyet, akkor hallgass meg filmrészleteket mindegyikből, illetve nézz rá pár írott szövegre is és azok alapján dönts. Egyébként nálunk van a családban egy hozzád hasonló hobbi nyelvtanuló, ő miután beszélt több európai nyelvet, kínaiul kezdett tanulni. Sokkal másabb, mint az európai nyelvek, de van egy logika az egészben és emiatt szereti.
2019. júl. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyébként angol és német után gyorsan tanulható a holland, egy év nyelvtanulással 80% fölé sikerült a középfokom, pedig nem tanultam annyira intenzíven. Mondhatni a két nyelv keveréke.
2019. júl. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha az angol, német, francia, spanyol után ötödik nyelvet szeretnél ezek közül, akkor szerintem a lengyelt válaszd. Jó egy szláv nyelvet is beszélni, s ha ennyire jó vagy a nyelvekben, akkor a lengyel pont jó kis kihívás lesz, mert az egyik legnehezebb szláv nyelv. Ráadásul körülbelül annyian beszélik, mint a svédet, dánt, norvégot és hollandot együttvéve!
2019. júl. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
24%

"Ha ezek közül kell választani akkor ha valaki tud svédül az könnyebben megérti a norvégot vagy a finnt"


Na idáig olvastam, itt kiégtem. A finnek köze sincs a svédhez, az egyik germán nyelv, a másik finnugor. Attól, hogy mindkettő északon van, nem fogják egymást megértni.


Ami pedig a mandarint, spanyolt illeti, ezek sem olyan hasznosak, mint sokan hiszik. Amelyik kínai ér valamit, az tud angolul. Spanyolul lehet sokan beszélnek, de azt is nézni kéne, hogy kik és milyen országokban. Európában bármelyik felsorolt nyelv hasznosabb, mint a spanyol, mandarin.

2019. júl. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!