Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú nylevvizsgán a...

Felsőfokú nylevvizsgán a hallásértés mennyire nehéz és hogyan készüljek rá?

Figyelt kérdés
2019. júl. 13. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz megmondani mennyire nehéz ,de az én szintem úgy volt, mikor próbáltam, hogy a filmeket már valamennyire értettem, az ismeretterjesztő adókat jól értettem, a dalokat értettem a legkevésbé, szóval ehhez viszonyítva:

Euroexam próbavizsgát csináltam c1-ben, a dialógus jól érthető volt, szépen beszéltek, de a hosszabb monológ az kicsit nehezebb , de meg lett volna élesben.


Egyébként : szoktatni kell a fület, mást nem nagyon lehet. Illetve időnként tesztelni.

pl:

[link]

stb...


Az is sokat segít,ha nem csak a hallást, hanem a beszédet erősíted azzal, hogy visszamondod, amit hallasz (pl: google fordítóba, vagy doc-ba a telón keresztül).

2019. júl. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nem tudtam filmeket felirat nélkül élvezni, nem sikerült. Amikor már tudtam, igen. Nekem ez volt az indikátora.
2019. júl. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És milyen nehézségű szavakat kérnek a beszédértésben? Nem a legjobb a szókincsem, még ha szóban folyékonyan is beszélek.
2019. júl. 13. 12:32
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég nehéz. Nagyon sok film, zene, sorozat, videó. Igaza van az egyik előttem lévőnek, ha már tudod élvezni ezeket angolul, valószínűleg menni fog.
2019. júl. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
C1 szókincs kell hozzá, de nem ehhez kell a legtöbb a 4 vizsgarészből.
2019. júl. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És nincs esetleg ilyen könyv amiben C1 szavak vannak összeszedve? Vagy hogy szedjék magamba annyi szókincset? Mert az az igazság hogy a C1-es szavakat sokkal gyorsabban el is felejtem mert nem nagyon használom közéletben, vagy videókban se nagyon találkozom velük olyan sokszor. Vagy nézzek filmet és szótárazzak mindent, vagy mi a legjobb ennek érdekében?
2019. júl. 13. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!