Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak...

Milyen nyelvet tanuljak hobbiból? Görög vagy orosz?

Figyelt kérdés

Angol és spanyol nyelvvel szeretnék majd foglalkozni, tanulok németül is, igazàból ez is jól megy, de majd szeretnék még egy nyelvet inkàbb hobbiból megtanulni.

Görögön és oroszon gondolkoztam, de nem tudom melyik érné meg jobban, mert mint említettem csak hobbiból tanulnám meg.

Nyelvtanilag melyik a könnyebb nyelv? Hasonlít valamelyik a fent említett 3 nyelv valamelyikére? Személyes tapasztalatok. Ha valaki mindkettőt beszéli/tanulta, ha tudja, hasonlítsa össze a kettőt. De bàrki vàlaszát szívesen vàrom.



2019. júl. 15. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Orosz. Messze magasan hasznosabb, mint a görög. Én egyiket sem beszélem, 4 másik nyelvet viszont igen. Többször felmerült, hogy oroszul se lenne rossz tudni. Görögöt semmire se tudnám használni.
2019. júl. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az orosz nyelvtana könnyebb mint a görögé.
2019. júl. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És nehézségi szinten inkább mint az angol meg a spanyol (könnyebb, legalábbis nekem) vagy bonyolultabb mint a németé. Vagy az hasznos hogy már valamilyen szinten tudom ezeket a nyelveket?
2019. júl. 15. 13:05
 4/9 anonim ***** válasza:

Központozás hiánya miatt nem értem a kérdésed.

Az angol és a német egy nyelvcsaládba tartozik, a spanyol egy másikba, az orosz is egy másikba, a görög pedig megint másik. Ugyan mindegyik indoeurópai nyelv (szemben a magyarral), de elég távol állnak egymástól, kivéve az angolt és a németet. (E kettő magas fokon való megtanulása után gondolkozz egy újabb nyelv tanulásán!)

2019. júl. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nehézségileg értem, nekem a spanyol és az angol könnyebb mint a német, és hogy ez alapján az orosz kb. mennyire nehéz
2019. júl. 15. 18:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Az orosz a némethez hasonló nehézségű.
2019. júl. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen orosz, ez egyértelmű. Sokkal hasznosabb.
2019. júl. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is sokkal könnyebb az angol vagy a spanyol nyelvtan mint a német vagy a francia, és ezeknek nem sok köze van ahhoz sajnos hogy rokonok-e. Elméletileg mi is egy családban vagyunk a finn nyelvvel, mégsem hasonló sem a szókincs, s a nyelvtani szerkezet is eltér. Az angol mint világnyelv és a spanyol mint a hódítások során leginkább terjeszkedett nyelvnek könnyebb lett az idők folyamán a struktúrája, mint a kontinens közepén ragadt németé vagy franciáé (a XX. században szerzett gyarmatoktól tekintsünk el, kevesebb mint 100 év nem elég egy nyelv formálására).

Ha jól értettem a kérdező már beszél németül és angolul, vagy legalábbis jól halad vele. Én az oroszt, franciát (spanyolból könnyű lesz, akárcsak az olasz), arabot illetve valamilyen ázsiai nyelvet ajánlanék hobbinak, ezek fogják jelenteni valamikor a közeljövőben a nemzetek közötti kommunikáció alajait :)

2019. júl. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én tuti a görögöt választanám. Kevesebben beszélik, és ha olyan szintre hozod fel magad, jól jöhet egy munkánál, stb
2019. júl. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!