Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Normális, hogy nem tudok két...

Normális, hogy nem tudok két nyelv közt fordítani?

Figyelt kérdés

Tudok angolul, jól beszélem a nyelvet, komolyan. Viszont ha angolul beszélek, azt utána nem tudnám visszamondani magyarul (vagyis nem szó szerint), meg fordítva sem (magyarról angolra). Ha angolul kell beszélni, akkor simán angolul gondolkozom és nem azon, hogy most mit mondanék magyarul, de emiatt ha gyorsan kell váltani két nyelv közt, leblokkolok.

Hogy változtassak ezen?


2019. júl. 16. 13:29
 1/3 anonim ***** válasza:

igen

gyakorolj fordítani, ha szükséged van rá, és menni fog, de amúgy a legtöbbeknek nincs

2019. júl. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az a jó, hogy az adott nyelven gondolkozol. Kell egyáltalán neked fordítani? Ha igen gyakorold kimondottan azt, de ha nem fordító vagy tolmács akarsz lenni, szerintem nem szükséges.
2019. júl. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért valljuk be, így félkarú óriás vagy. Elefántcsonttoronynak jó vagy, de mire megy veled a világ? Mint én a szomszédommal, akinek átvittem egy német levelet. Elolvasta, félhangosan (annyit tudok németül, hogy ez tényleg erőltetés nélkül, folyékonyan ment neki), majd szünet, meguntam, és kissé ösztökéltem, hogy Klapancia néni, tetszik érteni? Persze. Hát akkor mondja már, miről szól? Valami fotóról. :D


Nem kell ahhoz szinkrontolmács iparűzési papír, hogy az ember olyan helyzetbe kerüljön, hogy el kell neki mondania, mi van oda írva.

2019. júl. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!