Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Languagecert: Tényleg szigorúa...

Languagecert: Tényleg szigorúak a szóbelin és levélírás részen?

Figyelt kérdés

A mintafeladatok alapján sokkal könnyebb vizsga, mint bármelyik másik amiket eddig megnéztem. Ez eddig kecsegtető.


Viszont több helyen olvastam, hogy akár szinte 100%-os olvasás és hallott szövegértés készség mellett, a másik kettő feladatrészen (beszéd, levélírás) szeretik megbuktatni a vizsgázót. Ennek mennyire van alapja? Kinek, mi a tapasztalata?



2019. júl. 18. 08:17
 1/10 A kérdező kommentje:
B2 angol amire mennék egyébként, de végül is ez részletkérdés
2019. júl. 18. 08:18
 2/10 anonim ***** válasza:
Én írásbelin voltam, nem voltak szigorúak a levélírásnál. :)
2019. júl. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez jó hír :) Köszönöm
2019. júl. 18. 09:06
 4/10 A kérdező kommentje:
és azt mennyire használtad ki azt, hogy lehet egynyelvű szótárt használni? Jól jött valamikor? Gondolom azért jellemzően nem forgatják folyamatosan a vizsgázók. Maximum 1-2 szót érdemes ellenőrizni vele. Jól sejtem? Nekem nehéz, ha tudom, hogy ott a szótár, mert szívesebben leellenőriznék dolgokat, de akkor meg lehet, hogy emiatt csúszok el időben.
2019. júl. 18. 09:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Én sosem használtam szótárat a felkészüléshez sem és a vizsgán sem. :D
2019. júl. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Abban a tekintetben szigorú a levél, hogy mindenesetben el kell érned az 50 %-ot.


Ha megírod az olvasáskézséget 100%-ra, a levelet viszont csak 49%-ra, akkor is megbuktál.


Viszont ha az olvasáskézséged 50%, a leveled is 50%, akkor meg átmentél.

2019. júl. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én is szótár nélkül készülök, de élesbe majd azért lehet, hogy viszek magammal. Ez is pozitív, hogy lehet anélkül teljesíteni.


Igen, ezt tudom, hogy mindenhol kell az 50%. Annak hátrány, akinek van egy gyenge pontja a négy vizsgarész közül.


Mindenesetre így is ez tűnik a legteljesíthetőbb vizsgának. Teszek egy próbát komplexen, aztán meglátom, hogyan tovább...


Sikeres szóbelit letenni nektek hol sikerült? Ha itt nem jönne össze, akkor az origón gondolkozom

2019. júl. 18. 11:17
 8/10 anonim ***** válasza:
Beletrafáltál. :D Origón voltam szóbelizni, nekem nagyon kedvező volt. Ha megakadtam, akkor nem vonták le azonnal a pontokat, hanem segítettek továbbgördülni. Úgy éreztem náluk, hogy nem arra mennek,hogy mennyire pontosan tudok felmondani egy tételt, hanem, hogy tudok e kommunikálni. :D
2019. júl. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
languagecert az leg vizsgázóbarátabb vizsga. szotar nelkul keszultem de oda vittem magammal, hogy hátha, de nem kellett:) meglepetes tema sehol, korrekt volt a pontozás is szerintem.
2019. júl. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem a telcnél sikerült elsőre a szóbeli.
2019. júl. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!