Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejlesszem a szókincsem...

Hogyan fejlesszem a szókincsem és a szóválasztásomat? (magyar nyelv)

Figyelt kérdés

Sokszor beszélgetésekben nem tudok megfelelő szóválasztással véleményt mondani. A fejemben általában megvan az ötlet de persze egy picivel több idő után.

Tudna valaki egy két módszert vagy könyvet arra hogy fejlesszem magam?



Előre is köszönöm :)



2019. júl. 19. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Olvass sokat.
2019. júl. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha választékosan akarsz beszélni, akkor szépirodalmat kell sokat olvasni, azon belül is érdemes akár verseket is, én személy szerint a 20. századi szépirodalmat javaslom leginkább.
2019. júl. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne félj attól, ha lassan beszélsz, vagy nem egyből válaszolsz egy kérdésre. Nyugodtan gondold át amit mondani akarsz, találd meg a megfelelő kifejezést a véleményed kinyilvánítására. Eleinte neked is zavaró lesz, de idővel hozzá fogsz szokni. Olvass sokat, főleg szépirodalmat, lehetőleg ne kortárs szerzőtől, ha mégis ehhez lenne kedved, válogass. Lehet fordításokat olvasni, sok szinonímát és kifejezést meg lehet belőle tanulni, illetve ha te magad is fordítasz cikkeket vagy verseket, könyveket, a szótár forgatásával is nagyon sok minden rád ragadhat. vitahallgatások során pedig a véleménynyilvánítás különböző módjait és kifejezéseit, szófordulatait lehet elsajátítani (gondolok itt például a szerintem=véleményem, meglátásom szerint, ahogy én gondolom, ahogyan én látom, az én szemszögömből, stb. csak hogy az első párat említsem emg ami eszembe jutott. Az ilyen kis apróságokkal sokkal kifinomultabbnak, választékosabbnak fog tűnni a szókincsed és nyelvhasználatod. :) )
2019. júl. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mégegyszer
2019. júl. 19. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!