Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelv a legkönnyebben...

Melyik nyelv a legkönnyebben elsajátítható magyarok számára?

Figyelt kérdés

Jelenleg angolt tanulok, amiből hamarosan nyelvvizsgázni fogok. Hallottam, hogy az angol és a német viszonylag közel áll egymáshoz, de németet tanulni nem szeretnék. Általánosba végig németet tanultam, ami nem igazán ment, és nem is szerettem. Ismerek olyat aki törököt tanult, és türkisztikát végzett. Ő azt mondta, hogy valamennyire hasonlít a magyarra (pl. a tárgyragok, birtokos eseti toldalék (ja, je) ugyanaz mint a magyarban). Az a baj a törökkel, hogy nincs (vagy csak nagyon drága) nyelvtanár a tanárhirdetések között.


Ezen a vonalon elindulva melyik a magyarok számára legkönnyebb idegennyelv?

(A spanyoloknak könnyebb, mert ők könnyen tanulják az olaszt, és a franciát, mert mindkettő latinnyelv)

Van olyan nyelv ami annyira hasonlít a magyarra, mint a spanyol az olaszra?



2019. júl. 22. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
A finn nyelvtana nagyon sokban hasonlít a magyarra, de még így is kimondottan nehéz. A japánnak pl a kiejtése könnyen elsajátítható egy magyarnak(mindkét nyelvre jellemző a magánhangzó-harmónia), és a ragozós nyelvtana sem áll tőlünk távol. Viszont, szerintem csak mert ezek bizonyos szempontból hasonló nyelvek(agglutinálóak, ragozósak), még ugyanúgy számunkra is nehezek. Sajnos a magyarnak nincs olyan közeli rokona, mint mondjuk az olasznak a spanyol, vagy a szerbnek a horvát. Az angol, a skandináv nyelvek, az olasz, spanyol, szerintem ezek egyszerű nyelvnek számítanak, függetlenül attól, hogy mi az anyanyelved, mivel relatíve egyszerű nyelvtanuk van. Jó, az igeidők elsajátítása sok magyarnak nehézséget okoz, mert mi csak 3-at használunk(múlt, jelen, jövő), de ha ezen túllendülsz, más nehézséget mondjuk az angolban nem nagyon találsz. Én a helyedben ezek közül választanék, ha mindenképp az a szempont, hogy könnyű legyen. A francia, német, orosz ezekhez képest jóval bonyolultabb.
2019. júl. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Nincs olyan nyelv ami hasonlít a magyarra.


A török sokkal nehezebb mint bármelyik európai nyelv (esetleg a szláv nyelvekkel egyenlő nehézségű).


A legkönnyebben tanulható nyelvek a germán nyelvek és az újlatin nyelvek. Holland, svéd, norvég, német picit nehezebb de az sem vészes, francia, spanyol, olasz, román.

2019. júl. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
angol után és német után akármennyire is utáltad skandináv nyelvet , leginkább svédet mert nyelvtanilag az a "kiscica" a skandinávok közt, ha más a célod akkor norvég, mert ők értik meg legjobban a svédeket és dánokat így "köztes " 3 nyelvet megértesz vele skandináv nyelvek viszont úgy vannak, hogy a svéd a bújós kiscica, a norvég már egy tigris, a dán egy vérszomjas , és a végén az izlandi áll, am kb a nyolcadik utasból az alien .D , tehát svéd ezzel a háttérrel, alig van nyelvtanja
2019. júl. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Eszperantó. Mondjuk ott meg az a kérdés, hogy minek?
2019. júl. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok

na a lehet de mire megy vlel,

ahogy te is írtad :)

a svéd ezzel a háttérrel szinte 'eteti magát ' iszonyat egyszerű. és azért írtam, ha jót akar magának akkor norvég, mert azzal mind a hármat fogja :) , de ha könnyűt akkor tutira a svéd :) nem vicc volt a kiscicától alienig menő nyelvtan :D .D

2019. júl. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Második

Tanultál valaha törököt, vagy csak olvastál róla?

2019. aug. 13. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!