Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen szakmát lenne érdemes...

Milyen szakmát lenne érdemes választani informatikai területen?

Figyelt kérdés

Valamilyen informatikus OKJ-t szeretnék elvégezni, de nem tudom melyikkel lehetne elhelyezkedni leginkább.

CAD-CAM informatikus? Esetleg Rendszergazda?



2019. szept. 30. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Szoftverfejlesztő + Rendszergazda nagyon ütős.
2019. szept. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%

Agysebész vagy atomfizikus nem akarsz lenni OKJ-n? 😰


Az informatika értelmiségi szakma, BProf (üzemmérnök) a belépőszintje. Az OKJ itt nem ér semmit, és egyre kevesebbet. Nem világos még sokaknak, de gyenge informatikusokból túlképzés van. Nincs szüksége a piacnak rosszul képzett / alkalmatlan emberekre.


Ha OKJ szinten akarsz maradni, akkor legyél például villanyszerelő vagy telekommunikációs hálózatépítő (nem tudom ennek mi a hivatalos OkJ neve), ezekre mindig lesz igény.

2019. szept. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem meg nem kell mindenkinek agysebész programozónak lenni. Progmaton túl is van élet. Az, ha valaki elvégzi és nagyon jó benne, tiszteletre méltó. De szánalmas, hogy lenézel mindenki mást, aki nem penge belőle, de szeretne ebben dolgozni. Látszik, hogy agyra gyúrtál, érzelmi intelligenciára nem. Érzéketlen, EQ szegény programozóból is túlképzés van, úgy veszem észre.
2019. szept. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pályafutásom egy kis szakasza arról szólt, hogy OKJ-s rendszergazdák után kellett patkolnom az összegányolt rendszerüket. El sem hinnéd hány olyan hely van, ahol papír szerint van rendszergazda, de mégis külsősöket hívnak, mert a sajátjuk nem ért hozzá (volt, hogy emberként az általa összerakott rendszert nem tudta menedzselni, mert fél évig nem nyúlt hozzá és "elfelejtette hogyan kell"). És ezek mind valami OKJ-s vagy ne adj isten feketén dolgozó "informatikusok"...


Ha teheted, inkább keress valami FOSZK képzést, ezerszer jobb szakember leszel vele.

2019. szept. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
3. Lehet, hogy nyers voltam, de legalább őszinte. Fontos megérteni, hogy a programozás nem OKJ szint. Nem a Kérdezőt blamáltam, hanem a programozó OKJ-t.
2019. szept. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!