Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » GYES alatt melyiket lenne...

GYES alatt melyiket lenne érdemes elvégezni az alábbiak közül, amivel utána el is tudnék helyezkedni?

Figyelt kérdés

Kereskedelmi végzettségeim vannak, érettségim, B-kat. jogsim, de olyan munkahelyet szeretnék, ami gyerek mellett időbeosztás szempontjából előnyösebb lenne, ahol nem kell 12 órázni vagy amelyikkel többet érnék, mindegyik képzés egyformán érdekel, de kifizetni és időben letudni csak az egyiket tudnám, ezért kérlek, segítsetek nekem a döntésben, melyikkel érnék többet:

- óvodai dajka

- bér-TB-ügyintéző

- angol nyelv a középfokú nyelvvizsga letételéig


Tudom, hogy nem lehet sokat keresni és kétséges, hogy lesz-e egyáltalán munkahely, de azért szeretnék még tanulni valami hasznosat, ami mellett a gyereket is tudom majd hozni-vinni. Ezek érdekelnek.



Fodrász, kozmetikus, műkörmös nálunk már minden sarkon van és nem is érdekelnek ezek a szakmák.


Gondoltam még a ped. asszisztensre, de annyi kiugrott pedagógus tölti be, hogy szerintem azzal már esélytelen helyet találni vidéken.

A bérszámfejtéshez meg mindenhol már gyakorlatot is kérnek.

A dajkához meg elég a 8 ált, esetleg túl sokan jelentkezhetnek egy megüresedett helyre.

Nyelv mindenhová kell már, de ha az ember nem egy reprezentatív külsejű fiatal, hanem már idősebb "néni", akkor lehet, annak sincs értelme.


Kitűnő érettségivel egyetemre is mehettem volna, de egyszerűen nincs olyan szak, ami érdekelne, szóval valami "rövidebb", de hasznosítható tanfolyam ötletet szeretnék és nekem lövésem sincs, hogy mit érdemes egy középkorú nőnek manapság, ha a gyerekével is szeretne lenni hétvégente!


Környezetemben senki sem tud nekem tanácsot adni és ezért jó lenne, ha valaki objektíven talán megtisztelne engem egy használható ötlettel, köszönöm előre is az értelmes és segítő jellegű válaszokat!



2019. okt. 4. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet tudni. Ami most menő, mire elvégzed, nem lesz az.
2019. okt. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
De az angol legalább hasznos mindig.:)
2019. okt. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha már írtad a dajkát, akkor én javasolnám az óvodapedagógiát egyetemen. 3 év, levelezőn elvégzed. Országosan hatalmas hiány van óvodapedagógusokból.Ha jól tudom, idén közel 700 főt kerestek, közigálláson jelenleg is 300 hirdetés van. Hétvégék szabadok, igaz az óvoda nyáron is üzemel, de van 2-3 hét leállás. Téli, őszi, tavaszi szünetekben otthon tudsz lenni. A fizetés nem a legjobb, de munkaidő szempontjából ideális. Ha jól tudom, nem is 8 órában dolgoznak, hanem kevesebb, pontosan nem tudom sajnos.
2019. okt. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!