Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Ingyenes OKJ képzéseket csak...

Ingyenes OKJ képzéseket csak szakképzési centrumokban lehet végezni?

Figyelt kérdés
Kerestem pár OKJ képzést, és van egy képzési centrum (OKTÁV) ahol sokfélét találtam, közel is van, és indítanak iskolarendszerű képzéseket, ami ugye az ingyenesség feltétele. Olvastam azonban, hogy ingyenes képzéseket csak állami intézményekben (SzC) lehet végezni, ezeket egy keresőben meg is találtam, de ezek konkrétan szakgimnáziumok.

2019. okt. 7. 13:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Ingyenes képzéseket csak felnőttoktatásban lehet csinálni, azaz iskolarendszerű (nem tanfolyami) képzésben. Ezek jellemzően szakképzési centrumok, de vannak egyházi és egyetemi (gyakorló) szakképzők is.
2019. okt. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja, értem a kérdésed, a szakgimnáziumok jellemzően a szakképzési centrum tagiskolái, tehát ez nem gond. Maga a Szakképzési Centrum csak egy irodaépület, ahonnan az iskolákat vezetik, ők nem tanítanak.
2019. okt. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!