Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Elsősegély vizsga jogosítványh...

Elsősegély vizsga jogosítványhoz (van haszna)?

Figyelt kérdés

Ugyebár jogosítványhoz szükséges egy elsősegély vizsgát tenni ahol megtanítják az alapokat az emberrel. Újjáélesztéstől kezdve a sebek fertőtlenítéséig, kötözéséig.

De kérdezem én, hogy mi haszna van akkor, ha az ember előtt történik egy csúnya baleset, de nem mer ki se szállni a szemtanú az autóból, mert fél a látványtól, a vértől, és még olyan sokkot is kap, hogy a segélyhívók száma se jut eszébe? Ráadásul biztos vagyok benne, hogy az újjáélesztésen kívül az emberek mindent elfelejtenek belőle.


Ti mit gondoltok erről? Valamint ti tudnátok megfelelően alkalmazni x év után is ezeket az ismereteket egy vértócsában fekvő, rángatózó embernél?



2019. dec. 7. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Ha ez csupán minden 1000., akár 10 000. ember életét menti meg, már van haszna. Mert van olyan is azért akinek van elég lélekjelenléte ilyesmihez.
2019. dec. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Ha ilyen esetben nem segítesz, nem csinálsz semmit, akkor az a segítségnyújtás elmulasztásának minősül.


Az elsősegélynyújtás nem csak olyan esetben hasznos, ha valaki vértócsában fekszik...

2019. dec. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tehát aki ájuldozós fajta az ne vezessen autót..

Csak azért mert ismerek olyat aki 15 éve vezet, de ha a szeme előtt valaki beüti a fejét már esik be a szeme és ájul elfelé... Nagyon nem bírja ezeket.


Egyébként egyet értek, hogy minden emberi élet felbecsülhetetlen érték és ha már egynek a 10 ezerből megmenti ez az életét, már van haszna.

2019. dec. 7. 17:18
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Én ezt jogsitól függetlenül is kötelezővé tenném az iskolákban, évente ismételve. Kutya kötelessége tudni ezeket az alapokat minden normális embernek, aki képes megtenni ezeket. Életet menthet, bajt előzhet meg, sérülést csökkenthet, családtagjaidnak, barátaidnak is. Azt el sem tudod képzelni, milyen hatással lenne rád egy baleset, amíg nem élted át. Ismerek olyat, aki vérvételen rosszul votl, de amikor ott volt a helyzet, mindent megtett (aztán utólag lett rosszul, amikor már megengedte magának).


Fontos, és alap dolog, tanulj és tudd!!!!

(egy mentős)

2019. dec. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4 Na ebből a szempontból mondjuk igazad van😀

Még ha nincs is meg mindenkinek a lélekjelenléte hozzá, az nem biztos, hogy egy másik embernek nem lesz meg hozzá.


Én olyan csoport közé tartozom akiknek ha egycsepp vérük kifolyik rosszul vannak, sőt én még a saját vérnyomásom ellenőrzésekor is rosszul vagyok...


De láttam már olyat, hogy valaki láncfűrészbe esett bele, ott semmi bajom nem volt... Nézni elnézem kívülről, meg igazából bármilyen sebet bekötök/vérnyomást mérek bárkin, de ha velem történik valami már bajaim vannak és rosszul leszek...

2019. dec. 7. 17:53
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
Nekünk pont azt mondták, hogy a legtöbb esetben az a legjobb, ha az illető nem csinál semmit, nem nyúl semmihez és senkihez, csak hívja a szakszerű segítséget és ezzel segít a legtöbbet.... Nekem nincsen semmilyen ilyen jellegű problémám (szóval nem leszek rosszul, nem ájulok stb.), de tuti, hogy hirtelen nem tudnék csinálni semmit. Azért nem is veszik túl komolyan az elsősegély oktatását (nálunk konkrétan egy nap volt és tulajdonképpen a vizsgán is nagyon alap dolgokat kérdeztek), illetve az emberek ettől még nem készülnek fel arra, hogy ott helyben, az adott pillanatban logikusan tudjanak gondolkodni és cselekedni. Szóval szerintem lehetséges, hogy egy alap dolognak számít és nyilván ez is jobb, mint a semmi. Viszont biztos vagyok benne, hogy azért nagyon ritka azoknak az eseteknek a száma, ahol valaki tényleg jól is tudja alkalmazni a tanultakat.
2019. dec. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
38%
Amikor baj van, hívod a mentőket. A mentésirányító instruálni fog, hogy mit csinálj. A kérdés csak az, hogy mennyire tudod megcsinálni. Aki az oktatást félvállról veszi, az nem szakember, csak egy kókler, aki belefáradt abba, amit csinál. Sokan vannak, ahogy a 200 alatti fizu, túlóra és munkakörülmények sem motiválnak senkit az eü-ben. Egyéni felelőssége mindenkinek ezt komolyan venni.
2019. dec. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem hasznosabb lenne iskolákban tanítani, pl. 10.-es gimis sejtbiológia helyett sokkal szívesebben tanultam volna.


Habár én rosszul vagyok a vér gondolatától is, és sajnos biztos nem lennék képes segíteni, azért nem volt rossz végighallgatni egyszer a tanfolyamot, nem csak vezetés közben történhetnek ilyen balesetek. Hátha egyszer pont tudnék segíteni valakinek.


Egyébként meg nem annyira nehéz maga a vizsga, 3 emberrel voltam benn vizsgázni, alig tudtak valamit. Egyiknek nem esett le, hogyha a mellkasi sérült nem is ülhet és nem is feküdhet, akkor talán a félülő helyzet kifejezést kellene modnani. 10 perc rávezetés után sikerült ezt a szót, hogy félülő, kimondani, és át is engedték.


Egy másik egy szegény fuldokló, de még lélegző gyereket a háti ütések után elkezdte volna újraéleszteni. Majd miután furán nézett rá a vizsgáztató, gyorsan kijavította: nem élesztené újra, csak mellkaskompressziót végezne. Hát ő megbukott. Harmadszor is.


A harmadiknak a stabil oldalfekvéssel voltak gondjai, pedig ő sem először volt vizsgán.


Ilyenkor azért elgondolkodom, hogy vajon mit gondolnak az emberek, miután 2x megbuktak, és pontosan tudják, hogy stabil oldalfektetni kötelező, és kb 5 percig tart megtanulni, mégis odamennek vizsgázni így...


Osztálytársammal pont nem jutottunk be egyszerre - szerencsére: meg is beszéltük, hogyha egymásra néztünk volna, biztos nagy röhögésben törünk ki a többiek hülyesége miatt.


Szóval valóban a jogsi szempontjából sajnos nincs nagy haszna, főleg, hogy az emberek nagy része még az alap dolgokat sem képes megtanulni, és így is átengedik őket. Pedig szerintem 1-2 nap alatt bőven fel lehet rá készülni. Még nekem is sikerült, pedig a vér gondolatától is ájulás közelébe kerülök.

2019. dec. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Jogosítvány szempontjából ennek azért van haszna, hiszen az ember a közutakon találkozik a legtöbb balesettel! Itt azért elég magas a balesetekre vonatkozó rizikó. Ráadásul ennek azért van egy büntetőjogi háttere is, amennyiben biztonságosnak ítéljük meg a helyszínt akkor ez nem opció kérdése, hanem kötelező segíteni! Én úgy vélem az egész jogosítványt, kompletten a kreszt, az elsősegély ismereteket, valamint a forgalomban való részvételt is legalább öt évente ismételni kellene! Mindenből vizsgát tenni, természetesen ezért már nem kellene fizetni!


Az a véleményem, hogy ezt ma már meg lehetne oldani! Az éves telefonos adategyeztetést érdekes módon mindenkiből ki tudják csikarni, akkor egy teszt kitöltése, amely tartalmazza a kreszt, a műszaki ismereket, valamint az elsősegélyt semmiből sem tartana kitölteni, és visszaküldeni egy adatbázisba! Ezután megtörténne a kiértékelés, ha valaki nem érte el a minimális szintet akkor akár a jogsit is be kellene tőle vonni. Kicsit kemény, de nem a biztonságunk lenne a legfontosabb? Ezeket a dolgokat öt évente szépen meg lehetne szervezni, és akkor talán kevesebb baleset, cserbenhagyás lenne az utakon, nekem ez a véleményem!

2019. dec. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én mai napig tudom ezeket, nagyon fontos dolgok, ez nem olyan, mint egy vers, hogy bemagolod elfelejted és nem veszed hasznàt az egész èletedben. Életét menthetsz ezekkel, akár rokonod életét is, barátod életét is, ha észreveszed, hogy valakinek infarktusa van rajtad állhat, hogy túlèli-e. Igen, ez hasznos. Ismerek egy pasit, aki rengetegszer megbukott elsősegèlyen, utoljára lefizette az orvost, megkapta a papírt és rá 2 évre egy balesetnèl meghalt egy ember a kezei között. Ha tudta volna, hogy kell újraèleszteni lehet nem kellett volna ezeket megèlnie.
2019. dec. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!