Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Gimnáziumi igazgató, illetve...

Hinimini kérdése:

Gimnáziumi igazgató, illetve tanár köszönés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem köszönhetek nekik sziával, de csókolom, az túl “gyerekes” de azért a tiszteletet is valahogyan ki kell nyílvánítani. Szóval össze-vissza vagyok kavarodva.

18.Fiú vagyok.


2019. dec. 22. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Mivel vagy összekavarodva? Hogyan köszönünk, ha nem tegezünk valakit? "Jó napot, kívánok, (XY)!"


Önző forma, magázásnak is hívhatod, ugyanaz. Nagyon szép és tisztelettudó forma, én kifejezetten kultiválom, már fiatal korom óta, mert nemcsak tisztel, hanem egy bizonyos távolságot is tart az az ember, aki így beszél. Régen ez volt az alap.

2019. dec. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
“Jó napot Tanár Úr / Tanárnő / Igazgató Úr / Igazgató Asszony”
2019. dec. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Jó reggelt/napot/estét (kívánok)!

Tiszteletem!

Üdvözlöm/Üdvözletem!

Dicsértessék (a Jézus Krisztus)! (ha egyházi gimiről van szó)


Ha az igazgató hölgy, akkor köszönhetsz neki "(kezét) csókolom"-at is!!

2019. dec. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Ugye nem mondod komolyan, hogy 18 évesen nem tudod, hogy kell köszönni egy tanárnak?!
2019. dec. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mivel első osztálytól egészen, tizenegyig magántanuló voltam súlyos agysérülés miatt így nem!
2019. dec. 23. 10:12
 6/9 anonim ***** válasza:
43%
A magántanuló is bejár az iskolába vizsgázni! Ezt minimum 4 évvel ezelőtt kellett volna megkérdezned a szüleidtől, vagy csak kinyitni a füled, mikor mások köszöntek!
2019. dec. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az utolsónak üzenem:

Nem kell primitívnek lenni, hivatalos (elit) közép iskolába járok nem egy putriba ahová gondolom te jártál!

2019. dec. 23. 12:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Azer gondolom, emberek kozott azert csak jarsz. Mit koszonsz egy idegen embernek akit nem ismersz, es esetleg talan idosebb is? Legyen az a szomszéd Jozsibacsi, a hivatali postasnéni, a boltielado akitol a szalámit kéred, az orvosirendeloben az írnok aki felveszi az adataid, a benzin kutas akinek fizetsz.

Jónapot kívánok! Hivatalos elit suliba jarsz, de ezt nem tudod? Emberek kozott se jartal? Mindenkinek sziát köszönsz?

2020. júl. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne fáraszd magadat, 8-as, igen súlyos lehetett szegénykének az agysérülése, mondhatni maradandó ... Amit én (7-es), a "putrimból" nem is tudok felfogni... Csak azt nem tudom, hogy ha ilyen nevelést kapnak a "hivatalos" (van hivataltalan is?) "elit"iskolában, akkor vajon milyet kaphattam én a "putrimban".
2020. júl. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!