Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hány oldal nálad egy tétel?

Hány oldal nálad egy tétel?

Figyelt kérdés
A4-es lapon kézzel írva egy tétel kidolgozva általában hány oldal a jó jegyért?

2020. jan. 18. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Milyen téma?


Voltak már 12 oldalas tételeim is, és 1 is. Az 1 nehezebb volt (matek)

2020. jan. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jog
2020. jan. 18. 18:05
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Államvizsgán bár nem jog, de volt 12 oldalas tételem es 3 oldalas is. Kézzel irva sztem minimum 5 oldal egy tetel. Kiveve ha csak egy sima mezei vizsga. Ott a 2 oldalas is lehet megszokott.
2020. jan. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Nekem érettségikor (közgazdaságtan) tételek voltak gépelve 15 oldalasak. Nyilván írva több lett volna..



Szóval ez tárgyfüggő, méretfüggő és mindenfüggő.

2020. jan. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy tipp, próbáld kisebb margókkal, 10-es betűmérettel, vagy olyannal, ami még akkora, hogy nem zavarja a szemedet; de szóval kevesebb helyre fér el (kevesebb lap és tinta), és akkor szerintem olyan 4 oldalra kiférhet 1-1 tétel; és akkor kevesebbnek is tűnik, tehát így könnyebben rászánod magad az átolvasására. És akkor így többet tudsz átnézni, mert több lelkierőd lesz hozzá. De még azon belül is húzkodd alá, vagy adatkiemelőzd ki (szövegkiemelő ilyen vastag, halványan fogó kellemes színű filctoll); na és akkor abból még sokkal jobb, hogyha még írsz mondjuk ha egy összefüggő szöveged is van, akkor abból írsz még egy vázlatot. És ilyen rövid gondolatjelekkel a lényeges infók. Jobban áttekinthető, és kevesebb, és szívderítőbb ránézni, mint egy naaagy, összefolyó, egységes, hosszú, tömör szövegre. A definíciókat is próbáld minél rövidebbre fogalmazni. De a lényeg benne legyen, csak nem kell pl az elején lévő rizsa, hogy "az egy olyan eszköz, amellyel..." például, hanem ehelyett: "eszköz, mivel..."
2020. jan. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
(Na, végre, elküldte, amit írtam. Bocsi, ha elküldi mégegyszer, szakadozott a netem.)
2020. jan. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!