Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Ha most vagyok 10. es és már...

Ha most vagyok 10. es és már nincs kedvem tovább járni a gimnáziumba mit tegyek?

Figyelt kérdés
esti gimibe akarok járni ahol laza minden, nem olyan pályára megyek hogy ilyen 200 pont olyan 300 pont kell, csak az érettségi számít, szerintetek megéri vagy várjam meg még ezt a 2evet?

2020. febr. 11. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hat mar 26 eves vagyok, es nincs kedvem munkaba jarni, csak heti 15-3 orat szeretnek dolgozni, netto 300 ezerert.



Ilyen kaliberu ez a kerdesed 😂😂😂

2020. febr. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A Suli és a Munka között roht nagy a kulombseg...
2020. febr. 11. 12:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hat igen, majf megtudod :) orulnek ha meg gondtalan sulis lennek, szamlak, konyha, felelosseg nelkul. Igazad van. Rohadt mas.
2020. febr. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg fogod bánni, ha estire mész! Nem tudhatod, h. mit hoz az élet, most így gondolod, de pár év múlva meglátod az előnyét annak, h. normálisan befejezted.

Az életben vannak kötelező dolgok. Hidd el a munka világa nem olyan jó poén.. Pl. én még mindig nem szoktam meg, h. nyáron is dolgozni kell és max. 1 v.2 hét szabadságra mehetek el. Pedig már 7éve dolgozom..

2020. febr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Pisis gyerek vagy. De igazából hagyd ott az egész gonosz iskolát, 16 évesen azt is megteheted.

Az estiről meg annyit, hogy egyáltalán nem laza. Jóformán mindent magadtól kell megtanulnod, mert ott felnőttként kezelnek - vagyis nem fogja a tanárnéni a szádba rágni ezerszer is, hogy azért csinálj leckét, mert ezzel is gyakorolsz. Ha nem tudod, nem tudod, neki mindegy. A mi esti tagozatunkon konkrétan 90% felett volt a bukási arány MINDIG MINDEN ÉVBEN. Kötve hiszem, hogy majd pont te leszel az üdítő kivétel, aki önszorgalomból tanul, mikor még a nappalihoz is lusta vagy.

2020. febr. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Sajnos, mint sok minden az életben, ez sem kedv kérdése; végig kell csinálni. De lehet az is, hogy 8 általánossal találsz valami kulimunkát, ami kb. az éhenhaláshoz lesz elég.

Nézzük előbb a hátrányait annak, hogyha elmész estire:

-nem lesz TB-d, tehát magadnak kell fizetned (7-8000/hó)

-megvonják a családi pótlékot (olyan 22.000 körül van most)

-értelemszerűen anyádék nem fogják engedni, hogy otthon lógasd a lábad, szóval valami munkát kell kerítened, de lévén 16 éves vagy, nem nagyon van erre lehetőség, maximum diákmunka, de azt meg csak nappalisok vállalhatják el

-arról nem beszélve, hogy anyádék tényleg csak a létfenntartáshoz szükséges dolgokat fogják finanszírozni, azt is csak addig, amíg nem leszel 18, akkor elhajtanak, vagy albérletpénzt kérnek (mivel akkor már nem kötelesek eltartani)

Előnye:

nem tudom, nem jártam esti gimibe. De feltételezem, hogy nem túl sok van. De azzal számolj, hogy ha esetleg az estin nem sikerül érettségit szerezned, akkor sok kapu zárva marad előtted.


Szóval hosszútávon akkor jársz jobban, hogyha végigszenveded még ezt a két évet.

2020. febr. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mehetsz esti gimibe, ha már nem vagy iskolaköteles. Ezáltal nem.lesz nappalis jogviszonyod. Bukod a nappalis diákkal járó kedvezményeket, nem mehetsz diákmunkázni, magad után kell fizetned a tb (kb havi 7500 Ft) és a szúleid nem kapják utánad a családi pótlékot.

Esti gimiben lesz érettségid, de közel sem kapod meg azt a tudást mint egy erősebb nappalis gimiben. Gondolok itt az emelt érettségikre és a nyelvvizsgára.

Úgy cseszed el az életedet ahogy akarod, de ezzel a nincs kedvem mentalitással túl sok jóra ne számíts az életben.

2020. febr. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Várd ki ezt a két évet. Annak idején 16 évesen otthagytam a középiskolát.

Később jöttem rá, hogy köszönöm, de nem akarok betanított munkásként, meg pultosként megöregedni.

Munka, gyerek mellett érettségiztem, szereztem középfokú szakmát.

Most 47 évesen egyetemre járok, munka mellett, plusz nyelvet tanulok.

És verem a fejem a falba, hogy 16 évesen olyan hülye voltam. Már nem itt tartanék.

Munka mellett nagyon nehéz tanulni. Az esti laza, ez tény. De utána ugyanazt az érettségit írod, mint a nappalisok. Mindezt úgy, hogy nagyrészt magadnak kell szabdidődben összebogarászni azokat az információkat, tanulnivalókat, amiket most a tanároktól megkapsz.

Mindenki ott rontja el az életét, ahol akarja. De hidd el, szar érzés erre évekkel később rádöbbenni.

2020. febr. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
És ilyen hozzáállással szerinted munka mellett estin te le fogsz tudni érettségizni?
2020. febr. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MikeS13 ***** válasza:

Csináld végig!

Szedd össze magad!

Nézzél motivációs videókat!

Keresd a jó oldalát az egésznek!

Hidd el, egyszer majd rájössz, hogy jól tetted!

2020. febr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!