Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Vezetni tanulók, vagy inkább...

Vezetni tanulók, vagy inkább már vizsgázott, rutinos vezetőktől kérdezném. Honnan tudom egy kis utcában, hogy melyik a védett út, ha nincs kinn főútvonal tábla és útburkolati jel sem utal rá?

Figyelt kérdés

Holnap megyek vizsgázni egy relatíve idegen városban, olyan útvonalon gyakoroltunk ahol még nem, kis lakókörnyezetben, elágazás, kanyargós terep. Sajnos az oktatóm olyan dolgokat is elvár tőlem amiket addig normálisan meg sem mutatott (parkolások, stb) meg beleköt az élő fàba is (nem szabálysértésekről van szó) főleg most így vizsga előtt.

Nem tudom mit tegyek nagyon be vagyok parázva.

Amúgy 30 éves vagyok, 38. órán túl.

Kulturált válszokat köszönöm :)



2020. febr. 20. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Elsőbbségadás vagy stoptábla általában van. Ha nem neked akkor a másik irányból érkezőnek. Azért olyan a formájuk hogy hátulról is felismerd és tudd, hogy neked van elsőbbséged.
2020. febr. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazad van. :) köszi
2020. febr. 20. 10:34
 3/4 anonim válasza:
100%
Ha pedig nincs ilyen tábla sehol, életbe lép a jobbkéz és kanyarodási szabály. Nálunk a városban volt ilyen rész is lakó-pihenő övezetben.
2020. febr. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Bizonytalan helyzetben mindig lassíts a jobbra lévő utcáknál, és figyeld, egyirányú-e. Ha egyirányú, mehetsz. Ha jöhetnek jobbról, akkor figyeld, van-e elsőbbségadás táblája. Mind a háromszög, mind a nyolcszög felismerhető hátulról. Ha van táblája, mehetsz, ha nincs, akkor jobbkéz szabály van.
2020. febr. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!