Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Közepes érettségivel mentőápol...

Közepes érettségivel mentőápolói OKJ-ra menni mennyire okos döntés?

Figyelt kérdés

Most nem arra vagyok kíváncsi, hogy pénzügyileg megéri e avagy sem, hanem egy olyan ember aki érettségi vizsgákat csak egy közepes szintre tudta teljesíteni, mennyire fogja bírni ott a tanulást meg a seggelést? Pl ha elénk csapnak egy anatómia ismeretek könyvet, hogy tanuljuk meg A-tól Zs-ig mennyi esélyekkel indul egy ilyen ember?

A többi tantárgyról nem is beszélve..


Én rólam van egyébként szó. Nagyon szeretnék mentős lenni, de középiskolai változó szorgalmam miatt nem lenne meg a pontom egyetemre. Rengetegszer próbáltam magam rávenni a tanulásra, egyszerűen a biológián kívül semmi másra nem vagyok hajlandó tanulni. Történelemre, magyarra rá se bírok nézni. Ettől függetlenül 2-es 3-asokat mégis írok belőlük.

Mit gondoltok, hogy venném ott az akadályokat?



2020. ápr. 1. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Töri, magyar nem nagyon kell oda, de biosz és kémia annál inkább. Nem egyetemi szinten, de az anatómiát nem fogod megúszni.

Rajtad múlik. Ha ez neked tényleg fontos, tessék bepótolni minden hiányosságot, az érettségi óta elfelejtett anyagot, és jelentkezni annak idején. A mostani helyzetben, ha nem kell dolgoznod, rá is érsz egész nap, be tudod osztani okosan, hogy mit mikor tanulj. A cél lebegjen a szemed előtt, hogy azért küzdesz.

Esetleg elmehetnél kórházba önkéntesnek, úgy kicsit belelátnál az eü világába. Nyilván nem műteni fogsz, de többet fogsz tapasztalni, el tudnád dönteni, hogy ez a vonal mennyire neked való, tudsz-e érte küzdeni.

2020. ápr. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Egyébként gondolkodtam azon, hogy a járvány idején az eü-ben nem e tudnék valamit segédkezni.

Valahova egy pár napos gyorstalpalón kitanítanának és a vészhelyzet idejéig maradnék. De erre nem igen van lehetőségem.

Pl ha mentős hiány lenne akkor járványügyis önkéntes mentősnek is szívesen elmennék. Annyira nem bonyolult levenni 2 nyál mintát. Vagy bármit segédkezni. Nagyon érdekelne.



Egyébként a bioszom 5-ös.

Kémiát nem tanulunk

2020. ápr. 2. 22:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem simán fuss neki. Ha nem vagy odavaló mégse, majd kiszórnak. De ha nulla tanulással is megcsinálod a törit meg a magyart is kettes-hármasra, bioszból meg ötös tudsz lenni, akkor nem az eszeddel van baj. Ha emellé még a motiváció is megvan, akkor hajrá! :)
2020. máj. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!