Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen erosseguek az alapozo...

Milyen erosseguek az alapozo es szakmai tantargyak a "MŰSZAKI FELSŐOKTATÁSI SZAKKÉPZÉS"-ben a "Óbudai Egyetem Rejtő Sándor Könnyűipari és Környezetmérnöki Karon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg egy jol fizeto munkahelyen vagyok,ahol a munka is erdekes,a csapat is jo...csak hat hajtas is van rendesen.

Ezert most nincs idom foiskolara beiratkozni,de egy "műszaki mérnökasszisztenst" az Obudai Egyetemen levelezon meg bevallalhatok.

Pl. matek,fizika ugyanaz mint a foiskolai szakon,vagy gyengebb? Es pl.programozas, automatika?

(Regen ez a kepzes a "Villamosmérnök-asszisztens-volt..)


Valaszokat elore is koszonom!



#fizika #felsőfokú szakképzés #FOKSZ #műszaki mérnökasszisztens #Kando Kalman #Villamosmérnök-asszisztens
2020. máj. 15. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
19%

Mégis mit vársz ettől? Műszaki asszisztens, levelező? Hát nem hiszem, hogy ott kemény alapozás lenne...

Levelező szakokon mindig kevesebb szívatás van, mint ugyanott nappalin.

2020. máj. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jo.. Jo.. ez rendben van,de ha megnezem a tantargyak leirasat ,es a hozza ajanlott jegyzeteket ezek mind egyetemi jegyzetek.

(Ha jol silabizalom ki a netrol akkor ez valamifele "technikusi" kepzes potlo lenne... vagy nem???)

Azonkivul pontszamitasrol is beszelnek,ha tovabbtanulsz az egyetemen---nem akarok--- csak mondom,hogy akkor meg mi a fraszkarikat szamolnak tobbletpontnak, pl. muszaki fizikabol, vagy elektronikabol,vagy matekbol??

Ha nem olyan eros ,es ez egy "technikus" jellegu kepzes,akkor mimden tantargyat ujra kene venni..

Nekem nem all ossze a kep..

2020. máj. 17. 10:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A tárgyleírások sokszor ijesztőek. Ettől még lehet a számonkérések barátiak. Én is visszaolvastam 1-2 egyetemi tárgyam leírását, és meglepődtem, hogy "miket tanultam". Ez jellemzően azoknál a tárgyaknál volt, amik távol estek a szakon belüli specializációtól, ágazattól.

Másik, hogy a felsőoktatási képzések mindegyikén oktatnak olyan tárgyakat, amik csak azért vannak, hogy kitöltsék az időt, jól hangozzanak. Nálunk ilyenek voltak a "menedzsment és vállalkozásgazdaságtan", a "mikro és makroökonómia". Igazából itt szívatás nem volt, csak kellett ezekre is időt szánni, de szakértő nem leszel tőlük. Ilyen technikusin a fizika, van, hogy legyen, mert komolyabbnak tűnik tőle a képzés, de mély dolgokra nem kell gondolni. Amolyan futószalag tempó meg 1-2 típusfeladat az egész. Ilyen tekintetben megegyezik az én gazdasági tárgyaimmal.

2020. máj. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt,ez megnyugtatott,mert hat en a szakmai dolgokrol szeretnek tobbet tudni (gepipari technikus vagyok,...automatika,elektronika stb-t gyengen oktattak nekunk).Nem vagyok matek vagy fizika ellenes, csak nem lattam ertelmet egy technikusin igy belemenni a dolgokba.

De igy ok ...ertem.

Mindenesetre majd bemegyek az egyetemre es probalok tudakozodni ,hatva valakinek van egy ket peldafeladata is (föleg matekbol)


megegyszer koszi!

2020. máj. 26. 09:10
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Én azon a karon végeztem, környezetmérnökin, nappalin 2016-ban.

Talán 1 vagy 2 tárgyból volt szívatás, de igazából az egész színvonala inkább hasonlított kisegítő felsőoktatási intézményre. Nagyjából csak direkt lehetett csúszni (passzív, erasmus stb miatt pl).


De hogy azóta mi van, plusz milyenek azok a tárgyak, amiket esetleg más kar oktat, fogalmam sincs...


Infóból volt egy tanárunk, aki kancsal volt, a hangja vágta az üveget, a hajviselete is szörnyű volt (komikus) és borzalmasan magyarázott. Na ő kért számon papíron SQL-t és papíron programozást (stuktogram). De összességében az a tárgy se volt nehéz. Úgy voltam belőle ötös, hogy most, ahova estire járok, háromszor annyit tanulok mindenből minimum, mint anno a papíron sql-es, üvegvágó hangú néninél.

2020. jún. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszi!

Csak azert voltam ilyen kivancsi,mert szerintem jobban mutat egy egyetem altal kialitott technikusi vegzettseg,mint egy OKJ kepzes(pl Erosaramu technikus ,vagy automatikai technikus stb..)Meg szerintem az egyetem laborja jobban van felszerelve mint egy kozepiskolae..

2020. jún. 17. 09:04
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenesetre majd bemegyek az egyetemre es probalok tudakozodni ,hatva valakinek van egy ket peldafeladata is (föleg matekbol)"


Amúgy internetről minden matek elsajátítható, ami ide kellhet. Youtube is tele van példamegoldásokkal, szóval ettől nem kell tartanod.

2020. jún. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!