Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Zenei ismeretek nélkül meg...

Zenei ismeretek nélkül meg lehet tanulni furulyázni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Zenei tudás, ismeretek nélkül meg lehet tanulni furulyázni? ("logikusan megtanulni mikor melyik lukat kell befogni hogy a kívánt dallamot lehessen fújni)...

2020. aug. 6. 14:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Persze, ez csak technika. Bizonyos dalokat el fogsz tudni játszani, de minden művészi érték nélkül. Mint ahogyan rajzolni is sokan megtanulnak és máris művésznek hiszik magukat, mert hiperrealisztikusan le tudnak másolni egy fotót. De az nem művészet.
2020. aug. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én se hinném magam művésznek.

Hol tanulhatom ezt meg?

2020. aug. 6. 15:52
 3/11 anonim ***** válasza:
Hangszert oktató magántanárhoz kell járnod.
2020. aug. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Például:

Kísérletezéssel megtalálod, hogy melyik fogás milyen hangot eredményez.

Ha hangszerboltban vetted, akkor lehet, hogy adtak hozzá papírt, hogy melyik fogás milyen hangot eredményez. Persze azt előre nem tudod, hogy mi az f és a cisz, de ha megszólaltatod, akkor tudod, hogy hogy hangzik.

Körülbelüli fogástáblázatokat találhatsz Interneten. Ezekkel egy kicsit kísérletezel, és meg tudod szólaltatni a hangokat.

Dallamokat eljátszani hallás után, próbálgatással.

2020. aug. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én youtubeon néztem ilyen népi furulya videókat és onnan hallgattam/néztem le a dalokat
2020. aug. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, de az elmult pár száz évben egyetlen pásztorember sem járt konzevatóriumba, nem tudtak kottát olvasni, nem néztek netes videókat.

Sőt, még "bóti" furulyát sem vásároltak....ergo nem kaptak hozzá működtetési leírást sem.

Aztán valahogy csak elfujták a maguk kis népdalait, az iskolázott Kodály és Bartók urak legnagyobb ámulatára. ;)

2020. aug. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Mojjo ***** válasza:

@6: Mondjuk Kodály és Bartók pont a népi zene legnagyobb tisztelői közé tartozott...


Ami a többit illeti, meg lehet tanulni furulyázni tanárral, tanár nélkül, netes videókkal és netes videók nélkül is. Csak van akinek ez, vagy az a módszer jobb, gyorsabb, vagy épp felszabadultabb, szabadabb, akármilyenebb. Sok út van és nincs jó vagy rossz vagy lenézendő. Ha az ember hobbista. Ha hivatásos akar lenni és mondjuk ilyesmit lerakni az asztalra:

[link]

na az már más. Oda a pásztorember módszere kevés.

2020. aug. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy skype-os tanártól vegyél egy órát; elmondja neked; melyik hangot hogyan kell lefogni, kétféleképpen is; és meg pl ha valamit nem tudsz a szolmizációból, akkor azt is elmondja, hogy mikre kell figyelni, ha meg akarod állapítani, hogy milyen hang az első, és akkor pl a Béres furulyaiskolában ( ez könyv, Béres nevű ember írta) is vannak jó kották; de ott egyébként ábécés hangokkal vannak leírva és jelölve, hogy melyik lyukat fogod, de át lehet írni szolmizációra;de persze lehet csak ábécés hangokkal is, vagy mind a kettővel vegyesen.
2020. aug. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
Mi egy félév alatt megtanultunk az óvodapedagógus alapszakon :D Nem egy nagy ördöngőség a technika. Nekem a lyukak lefogása volt kihívás. Ha nincs jól lefogva minden, akkor fars hangot fúj, hiába jó lyukakon van az ujjad. :)
2020. aug. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha a klasszikus zenében gondolkodsz, és esetleg onnan, azután akármilyen másik dallamot megtanulni, ajánlom Béres János: Furulyaiskola kötetét, nagyon jól le van benne írva a fogástáblázat.

Szoprán furulyát vegyél hozzá, elvileg jó a barokk és a germán fogású is hozzá. Csak akkor konkrétan figyeld meg, hogy melyik van neked. - az általános iskolákban, ahol ének órán van furulya, ott a germán fogásrendet tanítják, mert az egy elméletileg egyszerűbb. De a valós, eredeti a barokk. Csak abban vannak ún. villafogások. De nem annyira nehéz megtanulni azt sem. Csak a kicsi gyerekeknek egyszerűbb sorban emelgetni az ujjaikat. :)

2020. aug. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!