Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Van olyan OKJ-s tanfolyam...

Van olyan OKJ-s tanfolyam amivel szerezhetnék plusz pontot pszichológia szakra?

Figyelt kérdés
440 körül vannak a ponthatárok, és nekem 410 körül vannak a pontjaim, szeretnék több pontot szerezni, de OKJ-n kívül nem igazán látok más lehetőséget, emelt szintű nyelvvizsgám már van. Nem találtam mást, csak Pszichiátriai gondozó, és Pszichiátriai gyógykezelő képzéseket, ezekkel kaphatnék plusz pontot a szakomra?

2020. aug. 27. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy néz ki, bölcsészettudomány képzési területen nem fogadnak el egészségügyis vagy szociális szolgáltatások szakmacsoportbeli okj-t. Talán a kötelző emelten kívül csinálhatnál egy másik emeltet is, ha ezzel még nem számoltál.

De egyébként ha elfogadnák ezeket a szakmákat, akkor se lenne ilyen egyszerű a dolog, mert ahogy nézem, a pszichiátriai gondozó egy szakképesítés-ráépülés, szóval ahhoz előbb kell egy szociális szakgondozó okj, a másikról pedig nem is látok semmit, de találtam egy olyat, hogy pszichiátriai szakápoló és gyógyfoglalkoztató, de ez is ráépülés, kell hozzá előtte másik okj, és gondolom nem akarsz sok évet ezzel tölteni, mielőtt pszichológiára mennél.

2020. aug. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz mást,mint vagy csinálni 2 emelt érettségit 100 +pontért, vagy egy emeltet +még egy középfokú nyelvvizsgát,hogy a felsőfokúddal kimaxold a pontokat. Gyúrj rá a többi tárgyra is,80% körül ha hozod akkor meglesz!
2020. aug. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok éveket tölteni ezzel, optimálisan fél, maximum egy évet tudnék rászánni. Német b2-es nyelvvizsgára gondoltam még, de sajnos általánosban tanultam németet utoljára, kb 6 éve, amiből letettem egy a2-es vizsgát, de annak már a felére se emlékszem.
2020. aug. 27. 12:53
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Miből szeretnél emeltezni? Ha van felsőfokúd Angolból,akkor én a helyedben csinálnék egy emelt Angolt (ez így 50+pont,és egy középfokú nyelvvizsga szintje),meg egy bioszt vagy törit. Így a felsőfokú nyelvvizsgáért ugyan nem kapsz pontot,de 10ponttal előrébb vagy.
2020. aug. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Eredetileg anglisztika szakos voltam, ezért van C1-es angol nyelvvizsgám, meg emelt angol érettségim. Valószínűleg bioszból emeltezek, bár úgy hallottam pszichon tanulóktól, hogy gyakorlatilag nulla biosz tudással mentek oda, és így is simán elvannak.
2020. aug. 27. 15:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor ha az emelt Angolt és bioszt viszed (ami egyébként szerintem hasznos,sokkal egyszerűbb volt úgy nekiállni az anatómiának, hogy pár dologról azért hallott már az ember) akkor megvan a maximális 100 pontod. A német nyelvvizsgát így értelemszerűen már nem érdemes megcsinálnod.

Már csak annyit tehetsz,hogy megpróbálod a legtöbbet kihozni a biológiából.

2020. aug. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jólvan, nagyon köszi a segítséget, bumpoltalak
2020. aug. 27. 15:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Én az ELTE-n vagyok, igy vannak valid infoim. Az érettségi és a nyelvvizsga egyébként üti egymást arra figyelj! Tehát csak az angol emelt erettsegidet számítják bele a pontokba, a felsőfokú nyelvvizsgát már nem!!!!! Ezért kéne mindenképp az a fránya nemet. A biosz érettségi szinten kellene, nem tudom a fentebb válaszolónak milyen zseni ismerőse ment pszichologiara nulla biosszal, de szóró tárgy, az egyik legnehezebb. Az OKJ opció sajnos kiesett, nem mész vele semmire.
2020. szept. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!