Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Egynapos közúti elsősegély...

Bori22 kérdése:

Egynapos közúti elsősegély tanfolyam, vizsga mikor?

Figyelt kérdés
Ha jelentkezek egy egynapos (8 órás) elsősegély tanfolyamra, akkor még aznap vizsga is van vagy arra hol/mikor kell időpontot kérni? (A tanfolyamot Budapesten a vöröskeresztnél csinálnám)

2020. aug. 27. 14:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Aznap nincs még vizsga. Én tanfolyam nélkül vizsgáztam le, mondom hogyan:

Bementem egy budapesti vöröskeresztbe, ahol mondtam, hogy szeretnék elsősegély-vizsgára jelentkezni. Ott kaptam egy papírt, amin rajta volt egy szám (ahol jelentkezni lehet) és a vizsgahelyszínek. Illetve még egy sárgacsekkek (vizsgadíj, 8.000 ft. azt hiszem). Felhívtam a papíron lévő számot, ott bediktáltam az adataim (név, születési dátum, elérhetőség), majd ki kellett választanom a helyszínt, ahol szeretnék vizsgázni és az időpontot (minden hétköznap van vizsga, ha hol jól emlékszem, akár másnap is mehettem volna).

A vizsgára a befizetett csekkel kell menned, ha 18 alatt vagy, egy szülői beleegyező nyilatkozattal.

A vizsgán kötelező bemutatni az újraélesztést (bábun), és a stabil oldalfektetést (a koronavírusra tekintettel saját magad rakod "stabilba"). Ezentúl húzol egy tételt, annak az A/B része van, ez változó, hogy csak az egyiket vagy mindkettőt kérik.

2020. aug. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondja az egyes. Még annyi, hogy személyit vigyél, a biztonság kedvéért lakcímkártyát is. Maszkot is kérnek, kesztyűt valahol igen, valahol nem. A felkészítőn azt mondták, hogy csak a bábu orrára kell fújni néhány centiről, de a Vöröskereszt honlapja szerint 1 perc folyamatos kompresszióval váltjuk majd ki. És igen, én is úgy tudom, hogy magadat kell stabil oldalba rakni. Nekem 3 héttel későbbre adtak időpontot, de azt hiszem, legtöbbször 2 hét a várakozási idő.


[link]

2020. aug. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!