Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Melyik a legjobb data science...

Melyik a legjobb data science képzés ma, ami elérhető Magyarországon?

Figyelt kérdés
Érdekel, szeretném komolyabban megérteni, tanulni. Mit javasoltok?

2020. szept. 12. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenféleképpen Magyarországon szeretnéd? Én a helsinki egyetem data science Msc-ről hallottam jókat, igaz ez nagyon nem magyar.
2020. szept. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, Mo. vagy online jöhet szóba (angol nyelven is mehet természetesen). Utazni nincs lehetőségem, kötelezettségeim vannak itthon (gyerekek, munkahely, etc.)
2020. szept. 12. 22:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Mennyire vagy kezdő, milyen alapjaid vannak és milyen iskolai végzettséged van jelenleg?
2020. szept. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
C# és Java tudásom van, nem kiemelkedő, de egész korrekt szerintem. Junior poziban dolgozom egy kicsi cégnél. Statisztikát tanultam régebben egyetemen, igaz, bölcsész karon, de komolyan vették relative. De ez biztosan nem elegendő. Angolom jó, szóban-írásban folyékony. Tanulni szeretnék ilyen irányba, úgy érzem, nekem való lenne, de kéne valaki aki mutatja az irányt legalább az elején, hogy mire érdemes fókuszálni.
2020. szept. 13. 10:47
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor önképezni szeretnéd magad?

Első sorban levelezőin valamilyen infós szakot végezz el, mert az első munkád megtalálni anélkül igen nehéz lesz.

Matekból lineáris algebra és statisztika kell nagyon erősen + kalkulusból erős alapok. Viszont ez ne rémisszen el, mert nem kell most éjjel nappal matekoznod, mivel mindent úgy se tudnál megtanulni, csak készülj rá, hogy ezeket használod majd és legyél velük jóban.

Ha szeretnél egy barátságos ám kellően őszinte és matek orientált bevezetést kapni, akkor Andrew Ng Machine Learning kurzusát ajánlom, teljesen ingyenes és nem frameworköket tanít meg, hanem octave-ben tanítja meg az alapokról leprogramozni az ml algoritmusokat. Arra készülj, hogy vannak beadandók, amiket beküldesz és automatán kiértékelnek és ezek NAGYON nehezek lesznek a vége fele. Ha ezek után is tetszik a szakma, akkor írj bátran, mert tényleg alkalmas vagy rá:D

Tudom ez machine learning, de ez is a ds szakma része. Ez a kurzus meg nem egy random valami, amit most ide löktem neked. Minden szakmabeli ismeri ezt a kurzust és szakmabeli internetes oldalak teli vannak szállóigével tőle, mert brutálisan jól tanít és egy nagyon jó alapot ad, mindezt pedig ingyen. Amúgy a Stanford-on tanít a pali és sulin belül is neki vannak a legnépszerűbb kurzusai, szóval egy jó tanárról van szó.

Regényt írhatnék még, hogy mit és hogy csinálj, de ezt a kurzust már most gyorsan megtudod nézni és így lesz gyorsan egy rálátásod, hogy milyen dolgokkal kell barátságban lenned. Azért ne az elejét nézd majd meg, ahol linear regression van:DD mert az nyílván nem lesz nehéz, a kurzus közepén lapozgass végig egy anyagrészt és nézegesd meg a videókat. Nyílván egy ilyen rész nehéznek fog tűnni, de az alapokról indultok, kalkulus nem szükséges, mert megcsinálja az integrálásokat/deriválásokat, lineáris algebrából meg tart az elején egy gyorstalpalót.


Ne haragudj, hogy ennyit írtam egy online kurzusról, de ez a legjobb tanács amit adhatok, hogy csináld végig, mert így nem esel olyan csapdákba, hogy egy framework elrejti a matekot, azt érzed tudsz mindent és nem is olyan nehéz ez, majd mikor jön a valóság, hogy nem kerülheted ki a matekot és mégse tetszik a terület, az fájni fog.


A progos tudásod jól fog jönni még, mert így gyorsan felveszed a nyelveket ami szükséges és koncentrálhatsz a valóban nehéz dolgokra. Ilyen nyelv pl a python lesz, ami alapból is nagyon egyszerű.


Ha bármi kérdésed van, írj bátran!

2020. szept. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt kihagytam, hogy valóban nem elég annyi statisztika, DE legalább van alapod, ami nagyon nagyon jó dolog és ennek mindenképp örülj:)
2020. szept. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a részletes és releváns tanácsot, még ma rá fogok nézni! :)
2020. szept. 13. 12:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!